Advent a příprava na Mikuláše … 24.-28.11.2014

28. 11. 2014 | Kronika - Jirny

První adventní týden jsme strávili s nádechem slavnostní atmosféry. Čeká nás mnoho akcí. V pondělí jsme si začali zdobit naší školku zimními dekoracemi.

Vše připravujeme na vánoční besídku. V úterý jsme měli anglický blok. Učili jsme se novou slovní zásobu a pouštěli písničky a videa. Také jsme vyrobili velikého kapra, který Vás nyní vítá v okně při příchodu. Ve středu jsme si vyrobili Mikuláše s vatovými vousy. Vyprávěli jsme si Mikulášův příběh a dohodli se, že se také budeme dělit s ostatními. Už teď myslíme na děti, které nemají rodiče v Klokánku. Ve čtvrtek jsme tvořili masky trojice bytostí, které za námi přijdou příští týden. Každý si vybral, jestli se mu líbí nejvíce čert, anděl, nebo hodný Mikuláš. Poslední den jsme si vytvořili adventní věnec a u oběda si rozsvítili první svíčku, protože už nám začíná advent. Příští týden se těšíme na návštěvu Mikuláše. Pěkný víkend a doufáme, že s většinou se uvidíme v neděli. 🙂

Tento týden jsme se zaměřili na advent a příchod Mikuláše. Co to advent je, kdo je Mikuláš, kdo ho doprovází a jiné tradice, které se k tomuto období váží. Děti velmi bavila výroba Mikulášů a čelenek, kterými pak budou při příchodu Mikuláše a jeho družiny zkrášleny. Zpíváme české i anglické písničky, které mají děti rády a budeme se jimi prezentovat na Mikulášském koncertě. Děti se na to už moc těší.

• děti nacvičovaly pásmo na vánoční besídku
  • rytmicko – melodická improvizace
  • vázaná chůze
  • hra na rytmické nástroje
  • zpěv, tanec
  • opakování známých písní a pohybových her.

Plavání

Na plavání jsme ručkovali po laně na zádech i na bříšku. Také jsme skákali do protiproudu, při tom jsme nabrali do kalíšků vodu, a roztočili mlýnky. Na závěr jsme si se speciálními rukávky zazpívali o tančící myšce.

Hudební kroužek

Slavnostní týden přeurčil program hudebního kroužku. Hlavní náplní bylo nacvičování na zpívání u příležitosti rosvěcení vánočního stromu. Ale také jsme si stihli zahrát hudebně – pohybové hry. Zpěv s ukulelem jsme také zařadili.

Tvořivá dílna

Tentokrát jsme vyráběli z keramické hlíny. Děti tvořily sněhuláky a různé ozdoby, třeba srdíčka. Výrobky si později natřely temperovou barvou. Také si každý vymaloval svoji sněhovou hvězdičku, kterou jsme pak zavěsili na provázek a vyzdobili jím školku.

Sportovní hry

Nejdříve jsme se rozcvičili s barevnými kostičkami, pořádně se protáhli s nádechem a výdechem. Zaběhali jsme si. Také jsme se procvičili v prolézání tunelu a zopakovali podlézání překážek. Museli jsme si lehnout úplně na bříško a protáhnout pod židličkou. Některé děti si zaskákaly přes švihadlo.

Anglický klub

Tento týden jsme se učili slovíčka a písničky týkající se Vánoc. Hráli jsme anglické vánoční pexeso na interaktivní tabuli a naučili jsme se novou básničku o sněhulákovi.

Christmas Flascards: https://www.youtube.com/watch?v=0rkP-R240Ys

Key words: snow, a snowman, a hat, a scarf, a botton