Americký týden !!! 9.-13.5.2016 B

13. 5. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Týden amerických zážitků byl zábavný a napínavý. Toulky minulostí a současností Ameriky se nám moc líbili!

V pondělí jsme společně s Krištofem Kolumbem objevili Ameriku a povídali jsme si o mořích a lodích slavných mořeplavců. Společně jsme si namalovali plavbu Kolumba ke břehům Nové země. Jeho loď jsme vyrobili pomocí špejlí a vypadá dokonale : ).

Potom jsme objevovali, co jsou to Spojené státy americké a jak vznikli. Důkladně jsme prozkoumali mapu USA a poskládali jsme si vlastnoručně vyrobené puzzle USA.

Zatímco si někteří s Tomášem užívali vodní hrátky v bazénu, my s Majdou jsme se podívali, jak vypadá vlajka USA a jakého tam mají prezidenta. Potom jsme se pokusili namalovat jeho portrét a na naše výsledky jsme právem hrdí!

Ve čtvrtek jsme si udělali virtuální výlet po turisticky nejatraktivnějších místech Spojených států a přemýšleli, které z nich se nám nejvíc líbí. Cestování nám zabralo celé dopoledne, tak jsme uvítali zastávku na dětském hřišti u školky. Jó – doma je doma : ).

Na konci týdne jsme probírali naše Americké zážitky a bylo to dlouhé povídání. Potom jsme se společně pustili do stavby Bílého domu a stihli jsme ho postavit v rekordním čase. Jak je vidět, i v Americe se ještě mají co učit!

Krásný a relaxační víkend! My se příští týden vydáme na výlet do Roztok a prozkoumáme, jak to vypadá pod zemí.

V týdnu o USA jsme se nejdříve pokusili v AJ vysvětlit, co zkratka znamená a správně si vyslovit některé ze států i měst.

Seznámili jsme se s americkým prezidentem i místem, kde žije. Starší Delfínci již jistě vědí, že je to Washington a ti nejpozornější možná i to, kdo to byl George Washington!

Tento týden jsme si anglicky počítali až do 50 a to proto, abychom se dopracovali k počtu amerických států.

Pomalu se pouštíme do nácviku veselého divadla pro zahradní slavnost. Už jste tento týden doma slyšeli o Perníčkovi? 🙂 Prakticky neustále zní třídou a školkou písničky „The more we get together“ a “ Everything grows“.

Pokračujeme v průzkumu přírody při procházkách a pojmenováváme si kytky, stromy, ptáky atd.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: S velkou vervou jsme se pustili do objevování Ameriky. Španělská královna se stala naší investorkou a Kryštof Kolumbus šťastně doplul ke břehům Nové země. Domů přivezl zlato a pár indiánů.

Tvoření: Společně jsme vyrobili sochu indiánské babičky, která dostala jméno bílý vlas. Aby jí mezi námi nebylo smutno, zatančili jsme jí uvítací indiánský tanec.

Muzicírování: Naučili jsme se roztomilou písničku Žabička zelená, která se nám bude hodit příští týden do Roztok a zahráli jsme si na bobotubes. Pilně trénujeme, ať se vám příště můžeme předvést!

Sportovní klub: Terka nám připravila velikánskou opičí dráhu na zahradě a velice se nám líbila. Sportovali jsme s obrovskou chutí a hodně, hodně dlouho!