Anglický týden… 17.-21.5.2021 B

22. 5. 2021 | Kronika - Bohnice

Týden plný Anglie začal prohlídkou památek, které najdeme po celém Londýně. Big Ben, London Bridge, Dubble-decker a další a další zajímavosti, které u nás neznáme. Obrovský double-decker jsme si vyrobili z krabiček od papírových kapesníků a byl skoro v životní velikosti. Již za pár týdnů (16.6.) se budeme loučit s předškoláky, a tak jsme v plném tréninkovém procesu a cvičíme, zpíváme a hlavně se nemůžeme dočkat, jak si to užijeme. Básnička týdne byla tentokrát o škole a jak se na ni předškoláci těší. Nemůžeme zapomenou ani na úterní fotografování, které se povedlo na jedničku. V příštím týdnu nás čeká týden AMERICKÝ a s ním (jako každý rok) HOT DOG a další a další zábava.
Anglický týden byl super, jako kterýkoli jiný. Spoustu jsme se toho naučili. „Double decker, bus, Tower Bridge- tower and bridge, river, London eye“ Zazpívali jsme si písničku London bridge is falling down. A hlavně trénujeme fakt těžkou, ale moc hezkou písničku na zahradní slavnost, takže se máte na co těšit
S předškoláčky jsme se navíc učili předložky, vyplňovali jsme pracovní listy a hráli jsme hry, abychom si slovní spojení s předložkami zapamatovali. Všichni byli moc šikovní 🙂
Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme si na cirkus a naučili se o něm básničku.
Tvoření: společnými silami jsme vytvořili portrét britské královny. Je skvělý!
Sportovní klub: na zahradě jsme hráli anglickou babu.
Muzicírování: tanec nás proměnil v Gummy Bear a Baby Shark : ).

Zavítali jsme do Anglie a poklonili se samotné královně. Poslouchali jsme státní hymnu a zpívali o londýnském mostě. Prohlédli jsme si britskou a anglickou vlajku. Pak jsme se vydali na výlet po Londýně, kde jsme navštívili různé pamětihodnosti a procvičovali směry. Vyrobili jsme Tower Bridge, pod kterým proplouvají lodičky – origami. A v úterý jsme se fotili! To byla akce plná úsměvů 😀 .
Zpívali jsme London Bridge is Falling Down a ukazovali si obrázky spojené s Británií, hráli jsme s nimi pamětní hru. Povídali jsme si o: British flag (tady jsme zmínili barvy), Stonehenge, Trafalgar Square, Tower Bridge, and tea and biscuits. A v naučném videu jsme cestovali po Londýně.
Rytmika, tanečky, dramaťák: Hráli jsme si na detektivy po vzoru slavného Sherlocka Holmese.
Tvoření: Vyrobili jsme si vlastní anglickou telefonní budku.
Sportovní klub: Odpočinuli jsme si u dechových cvičení a protáhli zkrácené ručičky a nožičky.
Muzicírování: Poslouchali jsme skotskou a irskou lidovou muziku.