Anglický týden 18-22.5.2020 J

22. 5. 2020 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme procestovali Velkou Británii. Společně jsme navštívili nejen Londýn se všemi pamětihodnostmi, galeriemi a muzei. Vydali jsme i do rodného domu Williama Shakespeara, shlédli jsme Stonehange a krátce jsme pobyli také ve Skotsku a v Irsku

Tento týden jsme si povídali na téma „anglický týden“. Poznáme anglickou vlajku, nejznámější stavby Londýna. Víme, že na rozdíl od Česka je UK království a panuje v něm královská rodina. Zajímavé byly informace o přírodě, Lochneském jezeře, Robinu Hoodovi či Sherlocku Holmesovi.

Tento týden jsme si zacestovali do Anglie
‘’Travel to Britain’’, objevovali jsme spolu
‘’The United Kingdom’’, víme, že London is the Capital of England. Víme, že v Londýně mají ‘’pillar box, the London eye, red telephone box, the double decker, the Big Ben, the Royal family, the Queen Elizabeth, the Buckingham Palace, the Tower Bridge’’. Take jsme si pustili pohádku o: ‘’Sherlock Holmes’’.
A Také jsme si ukázali, že Britové rádi ‘’Fish&Chips’’ a ‘’Afternoon tea: tea at 5 pm’’.

Veverky
V anglickém týdnu jsme navštívili Velkou Británii a její nejvýznamnější místa a památky. Zahráli si na královny, kdy jsme si k tomu vyrobili i královské koruny. Dali si čaj o páté. A z dopravy nás nejvíce zaujaly červené dvoupatrové autobusy “ doubledeckery“ a zvedací most Tower Bridge.

Výtvarný kroužek
Máme za sebou úžasný anglický týden, který jsme si užili výrobou dvoupatrových autobusů.

Kroužek dramatiky a rytmiky
Tento týden jsme si zpívali písničky O Budulínkovi, Čertovi a Káče a O třech kůzlátkách.

Kroužek muzicírování
V kroužku muzicírování jsme si ukázali a poslouchali hudební nástroje, které se jen tak nevidí a neslyší. Dětem se tajil dech nad varhany a harfou, velmi je pobavily skotské dudy.

Sportovní kroužek
Děti si s námi vyzkoušely netradiční sporty typu frisbee a florbal. Během týdne jsme zvládli i plno pohybových zábavných her zaměřených na rychlost a dynamiku. Děti byly plné zájmu a těšíme se na další společný týden.