Anglický týden ll. 18.-22.4.2016 B

22. 4. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Náš poznávací zájezd do Velké Británie pokračuje a celý týden bylo na co koukat : ).

V pondělí jsme zašli na návštěvu do Buckinghamského paláce a důkladně jsme si ho prohlédli. Moc se nám líbilo, jak vypadají uniformy hradní stráže a tak jsme si je vyrobili. Jsou úžasní a mají dokonale chlupaté čepice.

Potom jsme se zastavili ve Windsoru na čaj o páté. Povídali jsme si o tom, jaký se pije v Anglii čaj a vyrobili jsme si čajové konvičky. Jsou dokonalé!

Ve středu jsme si s Tomášem dosyta užili plavání a s Majdou jsme zajeli na anglický venkov a prozkoumali zvířátka na farmě.

Ve čtvrtek jsme slavili narozeniny královny Alžběty ll. Seznámili jsme se s celou královskou rodinou a popřáli královně, která na svůj věk vypadá náramně. Vyrobili jsme jí společně třípatrový dort, který se jí zaručeně nezkazí : ).

Páteční dopoledne bylo veselé, protože jsme si zahráli na anglické čarodějnice. Příští týden je budeme ve školce slavit a v Anglii je jich prý habaděj : )).

Krásný víkend, ve kterém prý vylézají hady a štíři. Ti se nám budou do našeho čarodějného týdne hodit!

Písnička týdne:https://www.youtube.com/watch?v=Wk2GxRzUEJw

Tento týden jsem dětem ukazovali různé zajímavosti, rarity, památky a přírodní krásy Velké Británie. Vedli jsme děti k poznání této krásné země hravou  a zábavnou formou.
Pokračovali jsme tam, kde jsme minulý týden skončili, tudíž u písně „London Bridge is falling down“, Buckingham palace apod. Nyní jsme se jsme zaměřili na královskou rodinu, její členy a koncem týdne jsme se vydali do anglického venkova. Touto exkurzí nás provázela píseň „Old Mac´Donald had a farm“, která se Žabičkám moc líbila a dožadovaly se jí i během rozcviček.
Žabičky si zopakovaly jména hospodářských zvířat, hrály spoustu tématických her a vytrvale pracovaly na společném projektu „Farma“, který  je vystaven na hlavní nástěnce.
Vzhledem k tomu, že nás příští týden čeká rej čarodějnic na naší zahrádce, vybrali jsme pro Vás několik písniček, které mají děti rády a těší se až Vám je budou moci v úterý zazpívat.

I přesto, že některým našim Delfínkům mohlo něco uniknout v týdnu minulém, tento týden si všichni jistě vše vynahradili.

Již v úvodu týdne se konala „tea party“ ( čajový dýchánek) s ochutnávkou nejen vybrané slovní zásoby, ale také pravého anglického čaje! Broukali jsme si písničku „Im a little teapot“ ( Jsem malá konvička) a povídali si o anglických dobrotách k čaji.

Někteří se podívali ve středu na britský venkov a zopakovali si užitková zvířata a zvuky, které vydávají.

Velkou událostí byla oslava narozenin královny Alžběty. Slovo královna ( The Queen ) je jistě nyní nejen známé, ale i oblíbené mezi našimi děvčaty. Královně jsme zpívali nejen Happy Birthday, ale někteří jí věnovali i písničku o kačenkách a hezkém počasí…a to by ji jistě velmi potěšilo 🙂

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Vymysleli jsme tanec čarodějnic na koštěti a určitě vám jej převedeme. Těšte se!

Tvoření: Dokončili jsme portrét královské rodiny a je perfektní. Dokonce jsou si všichni podobní!

Muzicírování: Vymysleli jsme si vlastní písničku Černá Berta. Baví nás tak moc, že ji příští týden zařadíme do programu čarodějné slavnosti. Bude legrace : ).

Sportovní klub: Konečně se udělalo krásně a s velikou radostí jsme sportovali venku. Zahráli jsme si atletickou hru Rybičky, rybáři jedou a potom přišla na řadu populární Baba.