Čarodějnice…23.-27.4.2018 Ú

27. 4. 2018 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme začali krásným výletem do Farmaparku Soběhrdy. Krmili jsme zvířata, viděli jsme spoustu zajímavých druhů i malého klokánka, který vykukoval z maminčina vaku. Také jsme si pohráli na přírodním hřišti, prozkoumali jsme pirátskou loď… Výlet se zkrátka povedl. Ve středu nás navštívili příslušnici policie z Úval. Ukázali dětem výstroj, služební automobil a nakonec pustili i majáky a sirénu. To byl zážitek! Další dny jsme si povídali o tradici filipojakubské noci. O tradici pálení čarodějnic. Vysvětlili jsme si, proč a kdy tato naše tradice vznikla. Děti vyprávěly, jak slaví tento svátek ony se svou rodinou. Tento týden byl plný krásných zážitků.

Logopedie: hláska „L“

Grafomotorika: ostré lomení

Angličtina: naučili jsme se novou básničku „One, two, three…“. Čarodějnice Winnie nám prozradila své oblíbené zaklínadlo a nemohla chybět píseň „Winnie the witch“. Harry Potter nám dělal společnost při virtuálním výletě, díky němuž jsme se dozvěděli hodně zajímavostí.

Tento týden byl velice pestrý. Hned v pondělí jsme se vypravili na výlet na farmu do Soběhrd. Moc se nám tam líbilo, protože jsme mohli krmit zvířátka a zaskákat si na trampolínách. Ve středu k nám přijela Policie z Úval a povídali jsme si o tom, jak se přechází přes přechod, jaké je vybavení na kolo a jako bonus jsme se mohli podívat do policejního auta, zkusit si neprůstřelnou vestu a ještě pustit na autě sirénu. Téma týdne však byly čarodějnice. Povídali jsme si o nich, co správná čarodějka má mít, jak vypadá a kde bydlí. Udělali jsme si taneční rej, zpívali jsme a moc se bavili.

Angličtina: naším průvodcem byla tento týden čarodějnice Winnie, která má červený dlouhý nos (red long nose), 10 dlouhých prstů (10 long toes) etc. Nechyběla básnička „Witch…“, která létá na koštěti (broom). Čarodějnický týden měl nabitý program a naše zážitky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. 🙂

Hudební a taneční kroužek: tento týden věnujeme dramatizaci besídky a písním. Společnými silami pracujeme na scénáři a hudbě.

Kroužek zpěvu: tato hodina byla věnována sluchovým, rytmickým cvičením a také anglické písni Rainbow, kterou si po té děti samy doprovodily na tyče Boomwhackers.

Výtvarný kroužek: tento týden jsme začali s výrobky na jarmark. Pomocí barevných papíru a kartonů na vajíčka si vyrábíme hrníček na čaj.
Sportovní kroužek: tělíčka jsme protáhli jógou a zahřáli se u florbalu.