Čarodějnice… 24.-28.4.2017 Ú

28. 4. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme celý věnovali nácviku a přípravě na naši čarodějnou slavnost ve školce. Školku jsme si společně vyzdobili, připravili oponu, dopilovali jsme písničky a tanečky. Všechny děti i paní učitelky to moc bavilo.

Logopedická prevence: hláska „Ž“

Grafomotorika: přerušovaný horizont

Tento týden nás čekaly velké přípravy na Čarodějnice. Děti zdobily třídu, vyráběly dekorace, cvičily písničky a tanečky. Vyrobili jsme si kouzelný lektvar (magical potion) a naučili jsme se kouzelné zaklínadlo (magical spell), které nám mělo přinést štěstí na chystané představení. Dále jsme pomocí obrázků čarodějnice procvičili části těla a pocity (angry, scary…) – čarodějnice měnila výrazy obličeje.

Anglický klub

Na anglickém předškolákovi jsme vyráběli čarodějnickou černou kočku a také nám děti pomohly vyrobit a připravit oponu na představení.

Čarodějnický týden jsme nemohli začít jinak než „letem na koštěti“. A když už jsi každý vybral to své správné „koště“, vydali jsme se společně s Malou čarodějnicí a jejím kamarádem Abraxasem za tradicí filipojakubské noci. A tak jsme kouzlili, tančili, vařili lektvary… A hlavně jsme se připravovali na čarodějnickou slavnost, která se velmi vydařila.

Tento týden vyvrcholily přípravy na čarodějnické vystoupení a písničku „Go away scary witch“ jsme trénovali o sto šest… J A nyní už můžeme říct, že se naše snaha vyplatila a byla odměněna velikým potleskem. Nechybělo povídání o zlé a hodné čarodějnici a procvičování situací YES / NO.

Dramatický/pohybový kroužek
Píseň Ježibaba od Dády Patrasové nás zavedla do kouzelného světa čarodějnických tanců, které jsme si společně zatancovali. Herecká etuda pod názvem „Nálady“, ve které jsme se zaměřili hlavně na gestikulaci a mimiku, se dětem velmi povedla.

Hudební/pěvecký kroužek
Přípravy na Čarodějnice vrcholí – s dětmi jsme pracovali na písničkách, které zazněly na vystoupení.

Kroužek populárního zpěvu
Správný postoj, rozdýchání, uvolnění mimických svalů, rozezpívání, tím začala naše hodina zpěváčků. Vyzkoušeli jsme si, co naše plíce vydrží a pomocí cvičení „Hádě“ jsme zjistili kapacitu dechu. Do výuky jsme zahrnuli cvičení, ve kterých děti musí vytleskat předvedené rytmické cvičení. Také jsme se podívali do světa sborových souborů. Povídali jsme si a viděli klasické smíšené sbory, černošské gospely, ale i ojedinělý chlapecký soubor kastrátů. Na závěr jsme pracovali na našich písních, které cvičíme – Tři oříšky pro Popelku, lidovky Kalamajka a Černé oči jděte spát, kterým jsme se věnovali do detailů.

Malý přírodovědec
Tento týden jsme věnovali pozornost vznášedlům. Vznášedlo jsme vyrobili a potom jsme si s nimi zazávodili.

Výtvarný kroužek
Čarodějnice se blíží. Výroba čarodějnických kočiček a vznášejících se svíček byla legrace. Obě třídy jsme vyzdobili společnými silami.