Čarodějnice !!! 25.-29.4.2016 B

1. 5. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Čarodějný týden se skvěle vydařil a oslava byla nádherná, i když bylo venku docela nevlídně.

V pondělí jsme si vyzkoušeli, jak nám to zpívá u opravdických mikrofonů a všichni jsme se shodli na tom, že se na oslavy čarodějnic moc těšíme! Vyrobili jsme krásné čarodějnické klobouky, ať nám to zítra sluší.

Přišel den D. Vyhlíželi jsme, jaké je venku počasí, dolaďovali kostýmy a nemohli se dočkat… Odpoledne bylo skvělé! Předvedli jsme naše čarodějné překvapení pro maminky a tatínky a vyzkoušeli jsme si svoje dovednosti. Zamlsali jsme si na spoustě dobrot a pořádně zařádili ve skákacím hradě. Byl to SUPER DEN!

Ve středu jsme si s Tomášem užili cachtání v bazénu a s Majdou jsme si četli pohádku o Čarodějnici a koštěti. Povedli se nám krásné obrázky ježibab.

Ve čtvrtek jsme si zahráli s geometrií. Poznávali jsme jednotlivé tvary a potom jsme pomocí geometrických tvarů vyrobili obrázky čarodějnic. Jsou legrační.

Nakonec jsme si sdělovali zážitky z celého týdne, zahráli jsme si hru na čarodějnice a každý z nás měl za úkol namalovat svůj největší zážitek z oslav. Bylo to těžké, protože jich bylo hodně : ).

Krásný prvomájový víkend! My se budeme snažit hlavně nezlobit maminky, protože mají příští týden svátek!

Tento týden jsme si se Žabičkami zopakovali, co již vše známe o oblíbené tradici týkající se čarodějnic a Svatojakubské noci. Objasňovali jsme si, co znamená dobro a zlo, k jehož pochopení bylo použito různých ukázek, dramatizace a her.

Samozřejmě se celý týden točil kolem příprav a povídání si o zahradní slavnosti, která se uskutečnila v úterý. Už samotné zkoušky písní děti velice bavily, užily si každou hru a samotná slavnost byla už „jen“ třešničkou na dortu. Děti si vyrobily jednoduché, ale zajímavé čarodějnické kostýmy, a kdo měl zájem, přidal  ke své  garderobě též „fešný“ klobouček.

Čarodějnické téma nás moc bavilo, ale nyní se těšíme na příští nové, ve kterém si budeme povídat o maminkách.

Delfínci se v počátku týdne zaměřili především na nácvik písniček pro čarodějnickou party.

Ihned poté se však opět vrhli do práce. Nejdříve jsme se zasmáli u pohádky „Room on the broom“ o čarodějnici a jejich kamarádech.

Den poté došlo na opakování dnů v týdnu a hlavně geometrických tvarů. Z těch jsme si pak také každý sestavili na papír svou čarodějnici a dokreslili zbytek. Pomohlo nám to i jako opakování částí lidského  ( čarodějnického ) těla 🙂 a přídavných jmen jako např. VELKÉ uši, DLOUHÝ nos apod.

S probouzejícím se jarem se probouzí i zájem Delfínků o přírodu. Při každé procházce nyní pozorujeme a pojmenováváme si ptáky, stromy a vše, co kolem hezkého vidíme.

Písnička týdne: https://www.youtube.com/watch?v=Wk2GxRzUEJw

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Moc se nám líbilo mluvit a zpívat do opravdického mikrofonu. Důkladně jsme to vyzkoušeli, ať jsme zítra za hvězdy.

Muzicírování: Ježibab není nikdy dost! Naučili jsme se další písničku Znám jednu babici… A také byla ověnčena velkým ohlasem.

Sportovní klub: I čarodějnice musí mít dobrou kondičku, proto jsme si vydatně čarodějně zasportovali. Hned se nám lépe kouzlí…