Časová posloupnost… 2.-5.1.2018 Ú

5. 1. 2018 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se věnovali časové posloupnosti. Vysvětlili jsme si vývoj člověka, také jsme si povídali o tom, jak vlastně vznikne chléb. Od prvního semínka, které člověk zaseje do země, až po voňavý pecen na stole. A protože celý rok pozorně sledujeme vše, co se děje okolo nás, namalovali jsme naši jabloň ze zahrady. Namalovali jsme ji tak, jak se v průběhu roku mění. Na vycházkách jsme si zopakovali listnaté a jehličnaté stromy, objevili nové stezky lesem a našli pár lesních pokladů.
Logopedie: hláska Ť
Grafomotorika: upevńování špetkového úchopu

Angličtina: tento týden jsme začli povídáním o tom, co děti dostali k Vánocům (what did you get for Christmas? I’ve got for Christmas…..) A pustili jsme si na IT tabuli Novoroční ohňostroj (firework). Dále jsme se zabývali časovou posloupností. Vypracovali jsme si pracovní list „what happened first?“, kde děti seřazovaly obrázky podle toho, jak jdou po sobě. Opakovali jsme částí dne (morning, afternoon, evening, night) a jejich časovou posloupnost. A nakonec jsme se učili v jaké části dne, co jíme (breakfast, lunch, dinner, snack) na který jsme si i vypracovali pracovní list.
Tento týden jsme si povídali o časové posloupnosti. Nejprve jsme se přivítali opět ve školce a vyprávěli jsme si, jaké to bylo o Vánocích a co nám přinesl Ježíšek za dárky. Povídali jsme si, jak se rozděluje den na ráno, odpoledne a večer. Pak nastává noc. Střídá se i den s nocí a pořád dokola. Řekli jsme si, že máme 7 dní, které se pořád opakují. A že všem sedmi dnům se říká týden. Také jsme si vyprávěli pohádky. A museli jsme si říkat, co by bylo kdyby nebo co se muselo stát jako první atd. Naučili jsme se básničku „Týden“.
Angličtina: prostřednictvím obrázků na IT tabuli jsme si vyprávěli jednoduché příběhy a zamysleli se nad tím, co se odehrálo jako první a čím příběh skončil. Nechybělo opakování slovní zásoby – děti jsou moc šikovné a rozhodně přes Vánoce nic nezapomněly.
Hudební a taneční kroužek: s dětmi jsme si připomněli, co jsme se naučili v roce 2017. Udělali jsme si rekapitulaci našich písniček a tanečků.
Kroužek zpěvu: se zpěváčky jsme procvičili náš dech a hlasové cvičení (ma, me, mi, mo, mu) což jsou výborné vokály na nasazování hlasu a rezonance. Zabrousili jsme také do staré Ameriky, kde vznikl hudební žánr blues a naučili se rytmický song “Každý ráno na piano…”.

Výtvarný kroužek: vyráběli jsme ,,plyšové” sněhuláky za použití vatových tamponků.

Sportovní kroužek: zacvičili jsme si jógu při hře na stromy a kočičky. Dále jsme se zahřáli hrou na auta a poté trénovali hod horním obloukem na basketbalový koš.