Cestování a prázdniny !!!! 27.6.-1.7.2016 B

3. 7. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Celý týden byl ve znamení horkého léta, i když počasí venku bylo spíše aprílové.

Důkladně jsme se připravovali na naše prázdninové cesty do světa. Povídali jsme si o letním počasí a sportech, nezapomněli jsme na balení kufrů a co je dobré vzít sebou. Také jsme přemýšleli, čím na dovolenou pojedeme a jaký nás čeká na výletech program. A protože s létem přišel čas loučení, popřáli jsme kamarádům, které už po prázdninách neuvidíme hodně štěstí a spoustu nových přátel.

I přesto, že tento týden se opravdu nesl již v duchu prázdnin a děti měly plnou hlavu toho, co je čeká v příštích týdnech, snažili jsme se jako obvykle naučit se co nejvíce. Děti se pokusily vysvětlit, kam se chystají na dovolenou a čemu se tam budou věnovat.

Jelikož se jednalo o náš poslední týden dohromady, zopakovali jsme si několik anglických písniček z celého roku a přečetli knížku o velrybě, která cestovala po celém světě.

Hodně jsme se věnovali našemu kalendáři. Procvičili jsme si dny v týdnu, měsíce, roční období, ale také počasí či datum našich narozenin. Skvělé je, že i mladší Delfínci po roce společné práce umí zmíněné vyjmenovat a nebojí se. Angličtinu máme rádi a věřím, že budeme dále pokračovat takto úspěšně i v dalším školním roce.