Cestujeme jak a kam… 19.-23.6.2017 B

23. 6. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl plný cestování. Hned zkraje týdne jsme si povídali o tom, proč vlastně cestujeme a poznáváme svět, co znamená dovolená a proč na ni jezdíme a také kam nejčastěji jezdíme. V dalších dnech jsme řešili, jaké dopravní prostředky můžeme při cestě na dovolenou použít. Pro někoho byl nový třeba i horkovzdušný balón nebo vzducholoď. Celý týden školkou zněla píseň o mašince a budeme si ji broukat určitě i příští týden. Poslední plavání byla hlavně velká jízda na skluzavkách a tobogánech – pěkně to frčelo. Výtvarná činnost byla tento týden zaměřena na letadlo, jeden z nejrychlejších dopravních prostředků. Lepilo se, stříhalo a pak i vybarvovalo – byla to veliká zábava. Celý týden bylo počasí jako v Africe a tak jsme často využívali nedaleké hřiště v lese, kde byl příjemný stín. Naučili jsme se také jaké a kolik máme světadílů a v dalším týdnu si je dopodrobna procestujeme a popovídáme si o nich.

Naši Delfínci se nám tento týden rozjeli do celého světa. Díky tomu se naučili nejen názvy některých států v angličtině (Italy, Greece, Portugal…), ale také další užitečná slůvka spojená s cestováním jako například letět, řídit auto, jet na kole atd. (to fly, to drive a car, to ride a bike…). Dopravní prostředky jsme taktéž zmínili v tématu tohoto týdne. Hitem se jednoznačně stalo letadlo. Poté, co jsme si přečetli knížku o malé holčičce Rosie a jejím letu na dovolenou se i děti rozpovídaly o svých zkušenostech s létáním. Kam nás asi zavede příští týden? Kam budeme cestovat dále? Počkejte si na příští týden!

Anglický klub

S dětmi pomalu míříme ke konci školního roku. V pondělí jsme si zopakovali naučené hlásky a jejich zvuk při přiřazování ke slovům a dokončili některé pracovní listy v našich sešitech. V dalším dni jsme si více povídali, popisovali osoby a děje na obrázku. Nakonec jsme četli knížku The town mouse and the country mouse, ve které myška z venkova cestuje do města.

Tento týden jsme si povídali o cestování, které nás čeká během těchto prázdnin. Prázdniny má každý rád a my jsme se se Žabičkami naučili, jaké jsou možnosti cestování, na co se nesmí zapomenout při plánování výletů a na co bychom si měli dát veliký pozor! Povídali jsme si, kam bychom se rádi podívali a hledali jsme tyto destinace na mapě. Byl to zábavný týden plný písniček a básniček, například o tom, jak cestujeme do Afriky a těšíme se až nám ty prázdniny opravdu začnou. 🙂

Rytmika, tanečky, dramaťák: Vymysleli jsme cestovatelskou básničku. Jmenuje se Cesta do Afriky

a náramně se povedla.

Tvoření: Naše básnička se dočkala ilustrací.

Muzicírování: Venku jsme si zazpívali písničky na přání a bylo nám krásně. 🙂

Sportovní klub: Letní sporty a hry s vodou ve velikánském parnu přišli vhod!

Věda je zábava: Vyzkoušeli jsme si, jak umí zvuk tančit.