Cestujeme jak a kam… 19.-23.6.2017 Ú

23. 6. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se začali v našich představách přesouvat na prázdniny. Povídali jsme si o tom, jak můžeme cestovat, kam, kde už jsme všude byli. Kde se nám líbilo nejvíc. Také jsme si užívali nádherných, slunných dnů na naší zahradě. Jsme rádi, že se nám pomalu vrací děti po neštovicích zpět do školky.

Logopedická prevence: opakování
Grafomotorika: opakování
Výtvarný kroužek: výtvarné techniky a obrázky dle přání dětí na téma „Prázdniny“

Tento týden byl cestovatelský. S dětmi jsme se bavili o blížících se prázdninách a o našich plánech na dovolenou. Opakovali jsme slovíčka na téma „transport“ pomocí flash karet. Zahráli jsme si na dopravu a semafor. Společně jsme si zazpívali písničku „The wheels on the bus“, kterou jsme si i zdramatizovali.

S dětmi jsme si povídali, jaké různé dopravní prostředky vůbec existují. S kterými se dá jet na výlet, s kterými se dá cestovat daleko až k moři anebo cestovat jen malý kousek po městě. Také jsme si připomněli silniční pravidla pro vozidla a vlaky. Nezapomněli jsme i na pravidla pro chodce. K tomuto tématu jsme si zazpívali a zatančili na písně „Semafor“ a „Pojedeme na výlet“.

Prostřednictvím písničky o cestování jsme si ukázali nejrůznější dopravní prostředky a zjistili, že existují různé možnosti jak a kam se dostat. Nejvíce nás zaujalo letadlo a nepřekvapí Vás, že hodně dětí už letadlem letělo… J Nechybělo opakování pravidel silničního provozu, včetně pravidel bezpečného přecházení silnice pro chodce.