Cestujeme jak a kam…25.-29.6.2018 B

29. 6. 2018 | Kronika - Bohnice

Pokračujeme na cestách a zkoumáme všechny možnosti kam se vydat a začneme až ve vesmíru. Zahrajeme si na virtuální vesmír a tak si zopakujeme všechny planety, planetky a hvězdy jaké známe! Na globu si ukážeme všechny kontinenty a zopakujeme si státy které najdeme v USA nebo Spojeném království. V kroužku jsme si povídali o tom /Where would you like to travel? And how? by train, bus, plane, boat etc./ Namalovali jsme si kam bychom cestovali ve snu, protože s pomocí vlastní fantazie můžeme cestovat kdykoliv a kamkoliv! Naučili jsme se novou básničku a přečetli si příběh o Čaroději ze země Oz /The wizzard of Oz – pochopení příběhu o Dorotce a cestování pomocí kouzla do jiné, neznámé země/.
V cestování jsme pokračovali ve velkém stylu! Expresem Sofia jsme v pondělí v 9.45 objeli celou Českou republiku, kterou jsme si potom i vymalovali. Prohlédli jsme si ta nejhezčí místa a poslechli státní hymnu. Procvičovali jsme navlékání korálků, uzlíky a šroubování. Naučili jsme se písničku „Bouřka“ a chvíli to na nebi vypadalo, že se bouřka opravu blíží! V pátek jsme si udělali balónkovou party a začali se těšit na prázdniny. Přejeme Vám všem kouzelné a krásné léto! Mějte se fanfárově! 🙂
Rytmika, tanečky, dramaťák: absolvovali jsme cestu kolem světa a nevynechali žádný světadíl!
Tvoření: naše létající balóny se vznáší kolem školky.
Sportovní klub: zahráli jsme si florbal i když pršelo.
Muzicírování: písničky na přání budoucích školáků nebraly konce…
Věda je zábava: zjistili jsme, jak funguje létající balón.