Chráníme naši planetu… 20.-24.11.2017 B

24. 11. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl plný třídění odpadků a recyklace. Povídali jsme si o naši planetě a o tom, jak ji můžeme pomáhat např. tím, že hážeme odpadky do správného koše. Velmi úspěšnou hrou se stala hra „brajgl“, kdy se ve školce musel uklidit nepořádek do správných košů a rozdělit, tak jak jsme se naučili. Interaktivní tabule nám nabídla spoustu her na třídění odpadu a tak jsme si je s chutí zahráli. Venku na procházce jsme si názorně ukázali, kde popelnice najdeme a našli jsme i tu na „nebezpečný odpad“. Při výtvarné činnosti jsme si zahráli na superhrdiny, kteří zachraňují planetu tím, že ví na co máme všech 9 druhů popelnic, včetně bio odpadu. V příštím týdnu nás čeká téma Mikuláš, protože na takovou návštěvu je třeba se dobře připravit.

Angličtina: pustili jsme si anglické ukázkové video o tom, jak správně třídit odpad a jakou barvu má každá jednotlivá popelnice určená pro plastic (yellow) paper (blue) and glass (green/white). Diskuze o recyklaci, pochopení proč bychom všichni měli recyklovat a jak tím pomáháme „Our planet – Earth.“ How much water do we have on our planet? How can I help to keep the planet healthy?

Třídíme, třídíme, třídíme! Tento týden jsme se proměnili v ochránce planety a dbali jsme na to, abychom všichni správně vytřídili odpad! Pomohla nám básnička, ve které jsme si procvičili barvy důležité pro třídění; „modrá, žlutá, zelená, víme, co to znamená.“ Učili jsme se být citliví k životnímu prostředí, pověděli jsme si o recyklaci, proč a jak třídíme. Kromě zopakování pro nás již známých písniček jsme se naučili novou: „Naše země kulatá je“. Při výtvarné činnosti jsme vytvářeli modrou planetu ve vesmíru; vylepili jsme ji krepovým papírem a nezapomněli jsme ji pořádně vyčistit! Naše ranní cvičení zahrnovalo hru o třídění a díky IT tabuli jsme se na proces třídění podívali pěkně zblízka. Pak jsme si jako velcí znalci a odborníci na tuto problematiku poradili s interaktivní hrou, ve které jsme vyhazovali odpadky do těch správných kontejnerů! A na příští týden je pro nás přichystané kouzelné zimní téma… Necháme se překvapit, co nás čeká, a hurá do školky!

Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme si na panenky. Dělali jsme pantomimu a tančili s velkým úspěchem.

Tvoření: vyráběli jsme flašinet, má dokonce i kliku.

Sportovní klub: provětrali jsme hlavu, ramena, kolena i palce. Tančili jsme a hráli Do vody – z vody.

Muzicírování: připravujeme překvapení na besídku. Těšte se!

Věda je zábava: vyzkoušeli jsme samonafukovací balónek a už víme, jak funguje. 🙂