Chráníme naši planetu… 20.-24.11.2017 Ú

24. 11. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme začali dramatickou záchranou ježka, který se zaklesl v našich vratech ve vstupu do školky. Krásná zpráva je, že je naprosto zdravý a pochroumaná packa se zahojila. Ježek bude vypuštěn do lesoparku u záchranné stanice. V dalších dnech jsme si pověděli o tom, jak naše planeta vznikla, jak se formovala a jak na ní postupně vznikal život. Pochopitelně jsme se věnovali i ochraně přírody. Na IT tabuli jsme se podívali na film od vzniku Země až po současnost.

Logopedie: hláska „H“

Grafomotorika: horní oblouk

Angličtina: během tohoto týdne jsme s dětmi probrali a opakovali, naučená témata pro upevňování a upamatování. Opakovali jsme počasí, roční období, oblečení, dny v týdnu, zdraví a nemoce. Zopakovali jsme si všechny básničky a písničky. Na téma „planeta“ jsme si s dětmi povídali o tom, jak  se k ní máme chovat. Debatovali jsme o tom, co se planetě nelibí a co se může stát, když se rozzlobí (živelné pohromy), jak bychom se k planetě měli chovat (třídění odpadu, šetření vody, elektřiny, chůze pěšky, neplýtvat jídlem atd.). Hezké bylo zjistit, že tyto informace znají již od rodičů. Zahráli jsme si hru na třídění odpadu, kdy zlá paní učitelka udělala nepořádek po celé třídě. Seznámili jsme děti s novou básničkou na besídku, kterou paní učitelky vymyslely.

Anglický klub: na odpoledním kroužku jsme s dětmi vypracovali pracovní listy na třídění odpadu. Začali jsme nacvičovat taneček na besídku a také jsme trénovali na vystoupení na rozsvěcení stromku v Úvalech.

Tento týden jsme si povídali o naší planetě Zemi a jak ji chránit, pro praktickou ukázku jsme využili globus a také interaktivní tabuli. Teď už víme, že Země se nachází ve Vesmíru s ostatními planetami, hvězdami, sluncem a měsícem. Na naší planetě máme spoustu krásných lesů, hor, řek, oceánů a luk, které musíme chránit. Nejen přírodu musíme opatrovat, ale záleží nám i na zvířatech. Jednou z ochrany přírody a zvířat je, že můžeme třídit odpad a budeme podporovat recyklaci věcí. Budeme se chovat ohleduplně k přírodě. Děti opakovaly protiklady, geometrické tvary a učily se pořádně foukat do míčků.

Angličtina: v rámci tématu tohoto týdne jsme se zaměřili nejen na třídění odpadu, ale také na zvířátka a ostatní činnosti jak můžeme přispět k ochraně. Věnovali jsme se také opakování slovní zásoby prostřednictvím flashcards.

Dramatický/pohybový kroužek: tento týden jsme si zahráli na hru. “Kamarád s přírodou”. Také jsme si zatancovali na známou píseň GanGam style a naučili se básničku “O vločce”.

Hudební/pěvecký kroužek: zahráli jsme si na muzikanty a hráli na Orffovy nástroje. Po té jsme nacvičovali na vystoupení u stromečku.

Kroužek zpěvu: tento týden jsme si vysvětlili, co je to dynamika a jak ji předvedeme na hlase. Naučili jsme se cvičení “rádio“. Nezapomněli jsme ani na dechová cvičení a také jsme začali pracovat na vánoční písničce “Můj milý Ježíšku”.

Výtvarný kroužek: tento týden jsme zahájili přípravu na Vánoční výzdobu a zpívání u stromečku (čerti, vločky atd.). Práce s nůžkami, lepidlem, štětcem. Jemná motorika, fantazie.

Sportovní kroužek: tento týden jsme cvičili házení na cíl, nízké starty, běh. Nechyběly tematické hry.