Chráníme naši planetu 25.-29.11.2019 B

29. 11. 2019 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsme si zahráli na superhrdiny a zachraňovali jsme naši planetu. Ptáte se jak? No přece recyklací a tím, že šetříme životní prostředí. Vše jsme si pomocí interaktivní tabule vysvětlili a ukázali a moc nás bavila hlavně hra na nepořádek, kdy jsme po celé školce rozházeli odpadky a pak je házeli do správné popelnice. Moc nás potěšila také návštěva vysmáteho divadla, kdy jsme si zopakovali, že podle toho, jak se chováme my, můžou se k nám chovat i ostatní. V příštím týdnu si budeme povídat o Vánocích a tradicích, které k nim patří.

Tento týden byl v duchu příprav na vánoční besídku.

Hodně jsme opakovali básničky a písničky.
Začali jsme také nové téma aneb Chráníme naši planetu.

Povídali jsme si s dětmi o recyklaci, opakovali jsme barvy jako Blue, Green, Yellow atd a řekli si, jaký odpad kam patří (paper, plastics,..)

Hráli jsme také hru na tabuli „Recycle“ od British Council.
Dívali jsme se na video Recyclation for kids.

Tento týden, kdy jsme si povídali o naší planetě, nám začal krásně kulturně! Navštívilo nás „Dobře naladěné divadlo“ s představením „Co zaseješ, to sklidíš“. Pohádka dobře dopadla a moc se nám líbila. Celý týden jsme mimo jiné třídili odpad; hráli jsme hezkou hru, ve které jsme „uklízeli“ školku a třídili do správných krabic. Zpívali jsme, tančili a cvičili prstíky – uzlíkovali jsme jak o závod! A protože se nám blíží doba adventní, upekli jsme v pátek dva vrkoče! Ještě nás čeká zdobení – do toho se pustíme příští týden. Přejeme Vám hezký advent

Rytmika, tanečky, dramaťák: naučili jsme se další básničku o Ježíškovi a tančili se světýlky.

Tvoření: zkusili jsme malovat na plátno a šlo nám to skvěle!

Sportovní klub: zahráli jsme si na lenochy a pořádně se u toho nasmáli????.

Muzicírování: další vánoční koleda je v našem repertoáru.