Chráníme naši planetu 25.-29.11.2019 J

29. 11. 2019 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se věnovali naší planetě. Povídali jsme si o tom, jak ji člověk mění, jak se mění její povrch, zásoby vody, klima, čistota oceánů. Společně jsme hledali řešení, jak pomoci s její ochranou. Co můžeme dělat my, malí lidé.

Se Sovičkami jsme tento týden virtuálně navštívili Planet Earth Museum, kde jsme si ukázali, jak vypadá znečištění různých prostředí a jak vůbec vzniká. Říkali jsme si, co můžeme pro naši planetu dělat my doma. Naučili jsme se slovíčka jako protéct, recycle, reduce, reuse, trash a mnoho dalších.

Při týdenním tématu Chráníme naši planetu jsme si s dětmi nejdříve prohlédli a popsali, jak naše planeta Země vypadá, jaké barvy jsou pro ni charakteristické. Některé děti si ji nakreslily podle své představy. Už víme, že existují světadíly a oceány. Dozvěděli jsme se, co nejvíce k životu na Zemi potřebujeme a jak to můžeme chránit. A jak už i malé děti mohou svým chováním a činy přispívat k její ochraně.

Zároveň se děti pobavily, ale i poučily, z divadelního představení Co zaseješ, to sklidíš.

Už máme za sebou poslední týden v listopadu a seznámili jsme se s naši planetou a jak jí můžeme ochránit. Naučili jsme se slovíčka:

Planet, planet earth, the sun, continents, oceans, energie, recycling, pollution.

Odpolední aktivity

Tento týden jsme se věnovali přípravám na vánoční setkání. V odpoledních kroužcích jsme připravovali kostýmy, ladili písničky a procvičovali texty spolu s divadelní výslovností a pohybem