Chráníme přírodu a svět kolem nás 18.5.-22.5.2015

22. 5. 2015 | Kronika - Bohnice

Když vás budou děti doma kontrolovat, jak zacházíte s odpady, nelekejte se! Celý týden jsme si o tom povídali : )

V pondělí jsme diskutovali o tom, proč a jak třídíme odpad a zahráli jsme si na recyklaci. Už víme, k čemu slouží žlutý, modrý a zelený kontejner.

V úterý to bylo dobrodružné, protože jsme s Tomášem zkoumali nebezpečné odpady. Zjistili jsme, že patří do speciálního červeného kontejneru. Vyrobili jsme si čtyři druhy popelnic a můžeme třídit jedna báseň!
Plavání ve středu bylo napínavé, protože jsme závodili. S Bety jsme si povídali o recyklaci v angličtině a také o tom, jak máme rádi přírodu.
Ve čtvrtek se probíralo, jak zacházet se skleněnými věcmi, abychom se nezranili a co se děje se sklem, které hodíme do sběru. Vyrobili jsme si ze sklenic šmrncovní skleněné vázy. Moc se povedly!
V pátek jsme si představovali, jak by to vypadalo kolem nás, kdyby se odpadky házeli kamkoliv. Shodli jsme se na tom, že by se nám to tuze nelíbilo. Ještě jsme vyšperkovali naše vázy a vyrazili jsme užívat jarního sluníčka ven!

Tento týden byly děti vedeny k zodpovědnému chování v oblasti ochrany životního prostředí. V průběhu týdne si žabičky osvojily znalosti  třídění odpadu a tuto dovednost si zafixovat.

Každý den tohoto týdne jsme s dětmi probírali jednotlivé materiály (sklo, papír, plast a nebezpečný odpad) a vysvětlovali, do jaké popelnice, bychom je vhodili.
Užili jsme si vystřihování tvarů z pet lahve, muchlání papírů, malování popelnice a lepení mozaiky.
Další dny jsme třídili odpadky do správných boxů a zjišťovali co je znakem recyklace. Hledali jsme místa, kde se třídí odpad a nacházejí se kontejnery.
Veliký úspěch měla pohybová píseň „Popeláři“, která se těšila obrovského zájmu.

Anglický klub

Tento týden jsme si u nás ve školce povídali o tom, jak důležité je separovat odpad. Při každodenních dílničkách recyklujeme velkou část odpadu sami  a tím vedeme děti k lásce k planetě, k přírodě ke zvířatům.
Hravou formou jsme třídili odpad  a zároveň jsme se seznámili se slovní zásobou:
a paper box, a plastic bottle, a plastic bag, a jar, a battery
Písnička:
Pepa Pig story:
Video:

Odpolední aktivity

Rytmika, tanečky, dramaťák: Zahráli jsme si hru na popeláře, kteří dokonale vybaveni (včetně vest)  zodpovědně třídili rozházené odpadky. Hra měla obrovský úspěch!
Tvoření: Pečlivě jsme dopracovali naši společnou práci, kterou posíláme do soutěže. Velká škoda, že nemůže zůstat u nás ve školce, protože je nádherná!
Muzicírování: S Terezkou jsme si krásně zatančili a naučili jsme se legrační písničku Otec Abraham… Moc se nám líbila.
Sportovní klub: Recyklace a závodění? Výborná kombinace! Největším oříškem bylo správně roztřídit papír, nebo plast a tak mohli vyhrát všichni, kteří třídili a běhali : ). Velký dík fandícím divákům!
Nádherný víkend, kdyby jste náhodou objevovali kouzlo starých hradů a zámků, prosíme pošlete nám fotky. Budeme si o nich příští týden povídat : ).