Divadlo a koncerty… 19.-23.3.2018 B

23. 3. 2018 | Kronika - Bohnice

Delfínci si hned ze začátku týdne užili návštěvu planetária. Zopakovali jsme si všechny planety, ale také zjistili spoustu nových a zajímavých informací! Celý týden jsme si „hráli na herce“, vymýšleli nové příběhy a poznaly nové divadelní formy jako např. fingers theatre (prstové divadlo) které mělo velký úspěch s příběhem jež nese poselství o přátelství. Divadelní prkna vystřídala ta hudební s písněmi dle vlastního výběru.

Angličtina: seznámili jsme se s pojmy theatre, cinema and concert! Vyzkoušeli jsme si být zpěváky, herci a umělci na vlastní kůži. Oslavili jsme příchod jara tvořením rozverného velikonočního zajíčka. Hráli jsme loutkové divadlo, uspořádali vlastní koncert a vůbec společně si užili spoustu legrace!

Zkraje týdne nás navštívilo mobilní planetárium a to byla teda show. Ukázali jsme si jak a proč odlétá raketa, zopakovali si jaké planety známe, z čeho je měsíc nebo jak je daleko slunce od naší země. Tématem týdne bylo divadlo a koncerty a tak jsme si celý týden opakovali pravidla společenského chování, která plníme při návštěvě divadelního představení. Na interaktivní tabuli jsme si ukázali ukázky koncertů a moc se nám líbil. Už také víme, že na koncert se dostaneme pouze s platnou vstupenkou. Tento týdne nám začalo jaro, na které všichni už netrpělivě čekáme. Při této příležitosti jsem si vyobili krásné barevné květinky, které nám ozdobili chodbu. Na procházce jsme si všímali rozkvetlích krokusů a dalších jarních kytiček. Básnička týdne byla o příchodu jara a zpívali jsme píseň Kozel. Už teď se těšíme na další týden, který bude ve školce velikonoční.

Rytmika, tanečky, dramaťák: udělali jsme si školkový koncert – byla výborná nálada.
Tvoření: razítka z brambor měla velký úspěch a vytištěná vajíčka jsou parádní!
Sportovní klub: první jarní židličkovaná se moc líbila. Zvládli jsme i kolíčkovanou a hru na křečka.
Muzicírování: zapletli jsme jarní věneček a prozpívali oblíbený repertoár.
Věda je zábava: podívali jsme se jak nám rostou krystaly a ukázali jsme si jak raší semínka.