Divadlo a koncerty… 20.-24.3.2017 B

24. 3. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden, jak už název napovídá, byl plný kulturních akcí. V pondělí nás navštívilo divadlo Mirma s krásnou pohádkou O Bubákovi a o tmě, které se nakonec nikdo nebál. Celý týden jsme si zpívali písničku Kozel a dokonce jsme uspořádali i koncert dua Tom a Majda band, kde tato píseň také zazněla. V týdnu přišla řeč i na to, jak vlastně vypadá naše Národní divadlo a také kdo může mít koncert a proč.

Celý týden jsme netrpělivě čekali na návštěvu Planetária a ve čtvrtek to přišlo! Bylo to báječné a velmi poučné. Moc jsem si to užili, ostatně jako celý týden. V pátek jsme si ještě zahráli na starého pána, který uvázal kozla na koleje, ale nakonec vše dobře dopadlo. Tak jako v písničce (Kozel – Jarek Nohavica).
Už teď se těšíme na příští týden, budeme totiž vítat JARO.

Tento týden jsme se díky skvělému divadelnímu tématu ještě více věnovali naší již tak oblíbené “pretend play“ (hra na něco – předstírání něčeho). Vedle již tradičních rolí jako je princezna, maminka či pes si získala oblibu např. hra na „velkou školu“. Báječně jsme si u těchto her procvičili slovíčka a konverzaci.

Jelikož nám v pondělí nastalo jaro, procvičili jsme si roční období s důrazem na spring (jaro) a měsíce v roce společně s našimi narozeninami. Přečetli jsme si knížku There was an old lady who swallowed a fly (Byla jedna paní, která spolkla mouchu). Děti si nejen procvičily zvířátka, ale také slůvka hubený – tlustý. (slim – fat)

Anglický klub

Pondělí nám přineslo nejdříve opakování hlásky Hh a slovní zásoby a poté hlásku novou – Rr. Zazpívali jsme si písničku a popsali obrázek s předměty začínajícími na R. Středa byla plná her a to konkrétně hra na slovesa a otázku a také na superlativa. Zopakovali jsme si slovíčka a fráze z knížky O obrovi.

Tento týden se opravdu vydařil! Povídali jsme si o divadle, koncertě a protože nám začalo nové roční období, zajímala nás i proměna přírody kolem nás. Hodně jsme zpívali, tančili a hráli si na orchestr. Seznamovali jsme se s hudebními nástroji a osobně některé z nich vyzkoušeli.

Kromě hlavního tématu nás navštívilo Planetárium, ve kterém jsme si mohli seznámit s planetami a celým vesmírem. Bylo to krásnou, zábavnou a hravou formou, což děti velice ocenily smíchem. Básničkou týdne byla říkanka o tom, že k nám přichází jaro a nejen děti se těší, ale celá jarní květena. Venku jsme pozorovali pupeny, sedmikrásky, krokusy, sněženky, bledule, fialky a zlatý déšť. Jen se zeptejte Vašich ratolestí, jistě budou znát všechny tyto kytičky. 🙂

Tvoření

Naučili jsme se vytvářet mozaiku a vyrobili jsme parádní mozaikové truhlíky, už nám zdobí zahradu : ).

Rytmika, tanečky, dramaťák

Vyzkoušeli jsme si, jak se hraje v muzikálu. Ten náš se jmenuje O kůzlátkách a písnička z něj se stala velkým hitem!

Muzicírování

Byli jsme na koncertě a poslouchali Vivaldiho Čtvero ročních dob – část Jaro. Inspirováni poslechem jsme nakreslili krásně barevné jarní obrázky.

Sportovní klub

Venku ošklivo, ale ve školce spousta legrace. Plazení, lezení a motorická cvičení, to vše nám vylepšilo fyzičku.

Věda je zábava

Co je elipsa a jarní rovnodennost jsme společně objevili a osobně ověřili.