Draci a vlaštovky… 12.-16.10.2015 B

16. 10. 2015 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Každý den jsme ve školce potkávali draky – papírové i pohádkové, a byla s nimi velká legrace!

V pondělí jsme se podívali drakům na zoubek. A to doslova, protože jsme se naučili písničku Draka bolí zub. Ještě jsme stihli popřemýšlet, jak a proč draci létají.

V úterý jsme se společně pustili do výroby draka. Nádherně jsme ho pomalovali temperovými barvami a u toho jsme si notovali dračí písničku, která se stala velkým hitem!

Ve středu jsme našemu drakovi udělali sympatický obličej a parádní ocas. Určitě by vyhrál soutěž o nejhezčího draka : ).

Potom jsme si pohráli společně s Žabičkami, protože venku pořádně lilo.

Ve čtvrtek jsme k drakovi přidělali bábrlata – mašličky na ocase. Jsou ukázkové a náš drak už může létat! Jen kdyby tolik nepršelo : (.

V pátek jsme si povídali o vlaštovkách. Už víme, že umí doletět pořádně daleko. Poskládali jsme si papírové vlaštovky a uspořádali závod, která doletí nejdál. Lítalo nám to fantasticky!

Krásný víkend, ať nepotkáte žádnou rýmu ani kašel. My si budeme příští týden povídat, jak na ně vyzrát.

Písnička: Draka bolí zub

Pouštění draka

( Jiří Žáček)

,,Draku,

ty jsi vážně drak?“

,,Hudry, hudry,

je to tak.“

,,A máš zuby dračí?“

,,Mám dva –

to mi stačí.“

,,A co těmi zuby jíš?“

,,Princezen mám plnou spíž.“

,,Ach, ty lháři –

každý to ví,

že jsi jenom papírový.“

V Týdnu draků a vlaštovek jsme si s dětmi nejen povídali o tom, jak draci létají a jak je pouštíme, ale také jsme si společně v kroužku sestavovali vlastního legračního draka, čímž jsme si zopakovali základní geometrické tvary a také pocity. Zdatně pokračujeme se staršími v denním rituálu s kalendářem a s mladšími nás doprovází plyšová zvířátka, která nám pomáhají s pozdravy a frázemi.

V dalších dnech jsme nezapomněli ani na vlaštovky. Děti shlédly anglickou pohádku H.Ch.Andersena The happy prince o vlaštovce a princi, kteří pomáhali lidem.

Velmi důležitou součástí našich dnů je i čtení knížek, a to jak tématicky zaměřených, tak knih, u kterých se děti pobaví, zasmějí a naučí se i něco navíc

Rytmika, tanečky, dramaťák: Zahráli jsme si divadlo na písničku Draka bolí zub a mělo obrovský úspěch!

Tvoření: Povedlo se nám společně vytvořit pětihlavou saň a je k sežrání : ).

Muzicírování: Dokonale jsme si zařádili na podzimní dračí diskotéce. Tančíme úžasně a hodně nás to baví.

Sportovní klub: Pustili jsme se do jógy . tentokrát byla o létání. Potom jsme si s Terezkou zahráli hru Do vody – z vody.

Ta se nám v tomhle počasí bude hodit!