Draci a vlaštovky … 13.-17.10.2014

16. 10. 2014 | Kronika - Jirny

Sovy

Tento týden jsme se věnovali drakům a vlaštovkám. V pondělí jsme procvičili mimiku a emoce. Představovali jsme si, jak se který drak může tvářit a cítit, jak bude při tom vypadat jeho obličej.

Draky jsme natírali speciálními rozmývacími barvami. V úterý nás čekal anglický den se Susan. Tvořili jsme dračí ocasy s bábrlaty, na které jsme i navlékali korálky z brček. Ve středu jsme si vyrobili draka, který nám bude létat i v bezvětří. Vlastního draka tvoří střapec z krepového papíru, který je přivázaný na kaštánek. Děti běhaly s drakem po celé zahradě. Ve čtrvtek jsme si vyrobili vlaštovky, kterým jsme ze spousty malých kousků papíru udělali peří. No a v pátek jsme si pohráli s českým jazykem a hledali další význam slova vlaštovka. Vytvořili jsme klasická letadélka z papíru, se kterými jsme uspořádali závody v doletu. Krásný víkend a příští týden si budeme povídat o našem těle a hlavně o našm zdraví!

Lišky

Jak už název napovídá, další podzimní týden jsme si povídali o pouštění draka – jak drak vypadá, kdy a kde ho můžeme pouštět a sami jsme si takového draka vyrobili. Naučili jsme se básničku o drakovi, zazpívali si klasické podzimní písničky s využitím orfových nástrojů. Také jsme si vyprávěli o životě vlaštovek – jak vypadají, čím se živí a kdy odlétají do teplých krajin. Poté jsme si vlaštovku vyzdobili trhací metodou a složil si vlaštovky z papíru, kterou jsme pouštěli  na procházce. Viděli jsme pohádku o životě vlaštovek i  o pouštění draka.

Tanečky

V hodině tanečního kroužku jsme se pod prosluněnou oblohou učily taneční kroky a správné postavení ve dvojici při tanci ,,mazurka“.

Flétnička

Naučili jsme se notu g – Gustíka. Povídali jsme si o jeho umístění na notové osnově a spojení s houslovým klíčem. Dále jsme opakovali i předchozí notičky.

Plavání

Na plavání jsme plavali s žabičkami (pomůcka ve tvaru podkovy) úplně sami. Také jsme běhali po vodním mostě, který se houpal, jako na moři.

Hudební kroužek

Protože už se chystáme na zimní vystoupení, učili jsme se zimní písničku o ptáčkovi – Bude zima, bude mráz. Dále jsme si zahráli hry, procvičili mluvidla a zatačili roční období. S ukulelem jsme si zařádili při písničce o klokanech.

Tvoření

Vytvořili jsme si na špejlích malé dráčky. Dráček vypadá jako malý ptáček z papíru, děti si ho mohly vymalovat, jak chtěly. Ocásek navlékly z korálků nebo udělaly alobalové mašličky.

Kdo chtěl, vymaloval si malé dráčky jako omalovánku.

Sportovky

Rozcvičili jsme se  s malými míčky, každý si vzal balónek a naučili jsme se ho vyhazovat do vzduchu. Zařadili jsme také tradiční závody v běhu. V kruhu si děti házely s míčem a zalétaly si jako vlaštovky.

English Club

Tenhle týden jsme procvičovali otázku: Do you like…stg? a odpověd: Yes, I do nebo No, I don´t. Opakovali jsme také základní slovesa: to eat, to drink, to sleep a to swim. Učili jsme se novou básničku: Poor Little Froggie.

Key words: a kite, to fly, a bird, a swallow, a frog

Kites Song: https://www.youtube.com/watch?v=XQfHcuhWkO4

Písnička: Draka bolí zub

Písně z vlaštovky – Krásný déšť

Básnička :

DRAK

Udělej mně, táto, udělej mně draka,
aby s větrem letěl, dál až nad oblaka.
Aby letěl k slunci, vyřídil mu přání,
aby dlouho bylo, ještě tady s námi.

Drak už letí, letí, mávají mu děti,

na klubíčko podzim začly navíjeti.