Ekosystém les, pole a rybník … 7.-11.10.2019 B

11. 10. 2019 | Kronika - Bohnice

Tento týdne jsme si povídali o tom, jak to chodí v přírodě. Tématem týdne byl ekosystém. Vysvětlili jsme si jak to funguje v lese, v rybníce, nebo na loukách, vysvětlili jsme si co je potravní řetězec, jak se příroda mění s ročním obdobím. Básnička byla o houbách a o tatínkovi a píseň byla všem známý Hajný je lesa pán. V týdnu k nám zavítala také vzácná návštěva ze sokolnického sdružení TEIR, která nám ukázala jak se zvířátka připravují na zimu, a že i my jim můžeme pomáhat. Mimochodem toto téma nás čeká v příštím týdnu u nás ve školce. Ve výtvarné činnosti jsme využili podzimní barvy a kouzlili – nejdříve jsme si pomocí brčka rozfoukali hnědou tuš, jako strom a poté prstovými barvami ozdobili strom podzimním listím. To byla nádhera.

Řekli jsme si pojmy BIOTIC AND ABIOTIC (živé a neživé)

Pouštěli jsme si video Ecosystem-Dr.Binosc Show

OpakovalI jsme POEM AUTUMN

Řekli jsme si, co vůbec ECOSYSTEM znamená, řekli jsme si slovíčka jako FLOWER, POND, WATER, SUN. ANIMALS, FOREST.. hráli jsme na to hry v teamech po dvojicích až trojicích

Video HOW TREES SHED THEIR LEAVES

Tento týden jsme si povídali o přírodě kolem nás; jak vypadá život v lese? Jak se proměnila pole po sklizni? Jak probíhá výlov rybníka? S obrázky z přírody jsme zjistili, jak se naše příroda na podzim proměňuje a jak se pomalu ale jistě připravuje na zimu. Zpívali jsme písničku o lese, ve které jsme si připomněli, jak se máme v lese chovat. S básničkou jsme si vyzkoušeli legendární hru – cvrnkání kuliček. S barevnými listy a tuší jsme vytvořili lesní skřítky, kterým jsme v nedalekém háji opět postavili několik domečků. Hodně zblízka (pomocí mikroskopu) jsme si ukázali jak vypadá žilnatina na lístku a zahráli si zábavnou hru z list í do listí. V příštím týdnu si budeme povídat o zvířátkách, která se připravují na zimu.

Rytmika, tanečky, dramaťák: tančilo se ostošest a velmi nás to bavilo!

Tvoření: po školce létá hejno papírových draků????.

Sportovní klub: opičí  dráha sklidila ohromný úspěch.

Muzicírování: zahráli  jsme si divadlo společně s Antoniem Vivaldim a namalovali jsme podzim podle jeho hudby.