Exotická zvířata a jejich mláďata 19.-23.4.2021 B

23. 4. 2021 | Kronika - Bohnice

Delfínci předškoláci

V tomto týdnu jsme pokračovali v povídání o zvířátkách. Tentokrát šlo ale o zvířátka exotická, volně žijící a také divoká. Ukázali jsme si, která zvířata to jsou, kde žijí, co mají společného, která zvířata jsou ohroženými druhy a proč jsou vlastně pro nás některá zvířata exotická.

Rytmizace, vytleskávání, počítání slabik – to jsou jen některé činnosti, které již velmi dobře zvládáme – tento týdne je doplňujeme o rozklad slov na písmena a jde nám to skvěle. Počasí se nám pomalu zlepšuje, a tak jsme se každý den vydali na delší procházku. Jednou to bylo krmení divokých kachen u rybníku, potom výšlap na nedalekou skálu, procházka před městkou knihovnu a taky průzkum místního lesa zcela novou cestičkou. Naučili jsme se dvě básničky o zvířátkách a a zpívali píseň o džungli. Výrobkem týdne byla nádherná barevná džungle, na kterou jsou použili snad všechny barvy světa a kterou jsme doplnili krokodýlem jménem Krokouš a pozor KOUŠE! 🙂

Pokračování v tématu zvířátka. Tohle nás asi všechny baví nejvíc. Děti spoustu zvířátek už dávno znají, tak jsme se k nim učili trošku složitější slova a to je „herbivore, carnivore and omnivore“ a jak se od sebe liší…nápověda pro Vás, kteří to slyší poprvé, je to dle toho, co dané zvířátko jí :-). Pomohla nám k tomu básnička “ What’s for lunch?“.

Pokračovali jsme v povídání o zvířátkách, tentokrát jsme navštívili jižní pól, savanu, džungli i les. Vyrobili jsme si masku zajíce a také si o něm zazpívali písničku, ve které jsme mu položili pár otázek. V básničce měl žabák tak ukrutnou žízeň, že si zavolal na pomoc hasiče, aby mu ji pomohli uhasit. Skládali jsme zvířátkové puzzle a hráli si s písmeny; složili jsme názvy zvířat. Také jsme si procvičili homonyma.

Mluvili jsme o gepardovi, tygrovi, lvu, plameňákovi, tučňákovi, vlku, velrybě, žirafě, medvědovi, slonovi,…. a dalších. Hráli jsme s nimi běhací hru „Find me!“. Na IT tabuli jsme ve videu poznávali zvířata podle siluet. A napodobování zvířecích zvuků bylo super! Umíme skvělou gorilu i lva. Také jsme cvičili fráze: „What´s your name? – My name is…“

Předškoláci

Rytmika, tanečky, dramaťák: společně jsme přečetli pohádku o zvířátkách a hráli zvířecí pantomimu.

Tvoření: vyrobili jme parádního 3D krokodýla, který dostal jméno  Krokouš.

Sportovní klub: na zahradě jsme si užili vybíjenou i fotbálek. A také jsme trochu zahradničili.

Muzicírování: líbily se nám hudební sochy!

Mladší děti

Rytmika, tanec, dramatizace: V pondělí jsme se na chvíli ocitli v africké savaně a stala se z nás smečka lvů lovící antilopy.

Tvoření: V úterý jsme vyráběli vlastní zoologickou zahradu.

Sportovky: Ve středu jsme se pořádně protáhli a zaskákali si přes překážky.

Muzicírování: Zpívali jsme písničku Máme rádi zvířata.