Fouká ze strnišť….. 18.-22.11.2019 B

22. 11. 2019 | Kronika - Bohnice

Tento týden nám ve školce foukal větříček, vítr, hurikán a dokonce i orkán! Vysvětlili jsme si, že vítr může být velmi dobrý pomocník k výrobě elektrické energie a také nám může pomáhat k pohybu, třeba na moři. Uspořádali jsme závody ve foukání do míčku, při rozcvičce jsme si hráli na hurikán a orkán a nezapomněli jsme ani na výrobek týdne, a tím byl drak, u kterého jsme potrénovali stříhání, lepení a také houbičkování barvami. Velmi hezký zážitek nás čekal ve středu, kdy jsme vyrazili do počernického divadla, kde jsme se ani trochu nebáli kocoura z Trnkovy Zahrady. Příběh nás moc bavil a těšíme se na další návštěvu v prosinci. Příští týden si budeme povídat o záchraně naší planety, ale už určitě všichni víme, že se blíží Vánoce a tak bude řeč i o Ježíškovi.

Opakovali jsme básničku a písničku na vánoční besídku.
Začali jsme také novou básničku The Wind.
Dívali jsme se na video How wind blows.
Hráli jsme spoustu her, které původně děti znají v češtině (Rybičky, rybičky atd.)
Hráli jsme hru Simon says a tancovali náš oblíbený Freeze dance:-)
Procvičovali jsme také slovní zásobu- počasí.

Prozkoumali jsme vítr ze všech stran a zjistili, jak vzniká a proč vlastně fouká. To nás inspirovalo k výrobě barevných papírových draků, na kterých jsme se opravdu vyřádili. Nakreslili jsme i větrnou elektrárnu. Zpívalo a tančilo se ostošest, procvičovali jsme prstíky i pusinky. A také jsme se těšili do počernického divadla, které připravilo představení „Trnkova zahrada“. Moc se nám líbilo. Příští týden si budeme povídat o naší planetě.

Rytmika, tanečky, dramaťák: zkoušeli jsme andělský tanec a učili se básničky o Ježíškovi.

Tvoření: zdobili jsme dárek pro rodiče a vypadá nádherně!

Sportovní klub: cvičili jsme jógu a moc nás to bavilo : ).

Muzicírování: zpívali jsme koledy, protože Vánoce se kvapem blíží.