Halloween… 23.-27.10.2017 B

27. 10. 2017 | Kronika - Bohnice

Halloweenský týden byl opravdu strašidelně strašidelný. Na začátku týdne jsme přivítali vzácnou návštěvu – sovy a dravce. Předváděli, co všechno umí, jak se dorozumívají a také, že nám umí přistát třeba na hlavě. Byla to velká zábava. Středeční velká Halloweenská párty se povedla, kostýmů byla celá řada a k vidění bylo třeba spoustu kostlivců, čarodějnic, ale třeba i spiderman nebo rakeťák. Celý týden jsme si o Halloweenu nejen povídali, ale i vyráběli spoustu výrobků – stihli jsme dýně z papíru, netopýří výzdobu, duchy ozdobené vatou a samozřejmě i vydlabávání dýně – bylo toho opravdu moc. Zpívali jsme si písničku o strašidýlku Emílkovi a povídali básničku o Halloweenu. Na konci týdne se nám trošku zkazilo počasí a počasí je právě téma na příští týden, o kterém si budeme povídat.

Tento týden nás provázela atmosféra svátku Halloween! Dlabali a vyřezávali jsme společně dýně, děti si užily aktivity a tancování v halloweenských kostýmech (některé děti jsme v maskách ani nemohli poznat) a za zvuků halloweenských písní jsme se všichni dobře bavili. Ale předtím vším jsme u nás ve školce v pondělí přivítali dravce a sovy. Tuto návštěvu jsme si užili – mohli jsme si tyto obyvatele lesa pohladit a největší dobrodružství pro nás bylo, když jsme sledovali, jak loví a létají nám přitom přímo nad hlavami! Byl to hezký týden plný legrace, tvoření, tancování, zpívání, básniček a dovádění. Už se těšíme, co nám přinese týden následující!

Rytmika, tanečky, dramaťák: naučili jsme se básničku o čarodějnici a zahráli si hru Koho unesla strašidla? Bylo to tuze napínavé.

Tvoření: trpasličí domečky z dýní už krásně svítí…

Sportovní klub: strašidelné sportování jsme prokládali konzumací pavouků a pitím lektvaru.

Muzicírování: duchařsky jsme si zahráli na tělo a vytvářeli jsme záludné rytmy. Ještě teď se nám ježí chlupy!

Věda je zábava: vyrobili jsme si vodní sopku a našemu dýňovému strašidlu se z toho udělalo malinko špatně. 🙂