Halloween… 23.-27.10.2017 Ú

27. 10. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si povídali o podzimních tradicích v naší zemi a v okolních zemích. Vyprávěli jsme o českých „Dušičkách“ i o tom, co je to Halloween. Proč a kde se Halloween slaví, jak oslavy probíhají. V tomto duchu jsme si vyzdobili třídu a školku a ve čtvrtek jsme měli Halloween party. Ve středu k nám zavítal pan sokolník se sovami a dravci, viděli jsme i opravdového Orla Skalního. Sovy a dravce jsme si mohli dokonce pohladit. Dravci nám létali přímo nad hlavou a někomu dokonce na hlavě i seděli. Také jsme viděli, jak se dravci učí lovit na pohyblivou návnadu.
Logopedie: opakování hlásek „P, B, M“
Grafomotorika: kývání

Angličtina: tento strašidelný týden jsme měli ó zábavu postaráno. Na halloweenskou párty jsme se připravovali poctivě. S dětmi jsme probrali nová slovíčka, převážně strašidla a znaky na toto téma (Jack’o lantern). Take jsme si povídali o kostýmech, za které se děti chtějí převléknout a zazpívali jsme si písničkou „Addam’s family“. Upletli jsme si pavučinu, s kterou jsme si poté třídu vyzdobili. Halloweenskou párty si děti pořádně užily. Hráli jsme hry na všestrannou obratnost, hrubou i jemnou motoriku a nechyběla ani odměna za splněné úkoly.

Anglický klub: na kroužku angličtiny jsme trénovali měsíce v roce, dny v týdnu, zájmena a přídavná jména. Tvořili jsme věty s přidáním přídavného jména (feelings) do tématu Halloween (I’m scary vampire/ you are sad ghost/ we are angry witches…). A také jsme si zahráli hru na počítání s čínskými hůlkami, která děti hodně baví.

Halloweensky týden byl plný strašidel a duchů. Povídali jsme si o Halloweenu, že u nás jsou to dušičky a rozsvicujeme svíčku. Kdežto tento svátek k nám přišel z Ameriky a děti se převlíkají do strašidelných kostýmů. Chodí k sousedům koledovat a vždy dostanou nějaké sladkosti. Ve čtvrtek jsme si udělali Halloweenskou party a všichni jsme přišli v kostýmech. Děti musely plnit různé úkoly a hrály hry. Typická pro Halloween je strašidelná dýně, kterou jsme si taky vydlabali a vyřezali. Vyrobili jsme si i malé duchy z papírových utěrek. Zpestřením byla návštěva dravců a soviček, o kterých jsme se hodně dozvěděli.

Angličtina: téma Halloween byl pro děti velmi zajímavý a veškerá videa a písničky si moc užívaly. Bylo až neuvěřitelné jakou rychlostí si zapamatovaly novou slovní zásobu (vampire, witch, skeleton…). Děti se nemohly dočkat až bude čtvrtek, to se v naší školce konala Halloween party, moc jsme si ji užili!

Dramatický/pohybový kroužek: s Lištičkami jsme si zatancovali taneček “Včelka Mája” a se Sovičkami na Triller od M.Jacksona. Tak jsme se naladili na týden Helloweenu. Také jsme se naučili používat mimické svaly v pohybové hře Na Strašidla.

Hudební kroužek: tento týden jsme se učili nové písně na vánoční besídku. S dětmi jsme cvičili intonační cvičení a cvičení na přesný rytmus. Také jsme do programu zařadili pohybové básničky. Vše je velkým překvapením na připravovanou besídku. 🙂

Výtvarný kroužek: tento týden jsme s dětmi zkoušeli kreslit pavučiny a vyrábět pavouky. Prace s nůžkami, lepidlem a papírem.

Sportovní kroužek: měli jsem Halloweenskou party, snažili se prolézt pavučinou, projít kuželama, shodit duchy pomocí míčků. Trenovali jsem tak hod, běh a obratnost.