Halloween !!! 26.-30.10.2015 Ú

30. 10. 2015 | Kronika - Jirny

Tento týden byl celý zasvěcený Halloweenu !!! S dětmi jsme si povídali o strašidlech, o tom jak svátek vznikl, jak se slaví v jiných zemích a jak jej budeme slavit my. Naučili jsme se básničku o bubákovi, který se bojí vlastního strašení. V rámci výtvarné výchovy jsme s dětmi tvořili obrázky duchů, dlabali jsme dýně, vytvořili galerii strašidelných rukou a nakonec jsme vyrobili i mumie, které si děti mohou dát blízko postýlky jako talisman, který bude od jejich postýlek odhánět všechno nepříjemné. Kromě výtvarného tvoření jsme s dětmi i zpívali písničku o strašidlu Emílkovi. V Úvalech jsme uspořádali rej strašidel, vyděšená paní pekařka dětem rozdala něco sladkého, aby se vykoupila. K našemu zklamání se nás vůbec nebály paní učitelky ze základní školy, které dětem rády rozdaly bonbóny. Po celém týdnu nám však toho ještě nepřišlo dost a tak jsme si všichni příjemně odpočinuli při návštěvě divadla. Shrnuto, podtrženo, výtvarné tvoření, učení hrou, písničky, básničky, divadlo a hlavně spousta strašidelné legrace, to byl tento týden v Sofia School.

Týden jsme zahájili tancem na   halloweenské téma a pak jsme na interaktivní tabuli sledovali průběh oslav po celém světě, hlavně v USA.  Povídali jsme si o tom, že strašidla existují jen v naší fantazii a že mnoho strachu v nás vyvolávají zvuky spojené se strašením. Pak jsme se seznámili s technikami vykrajování dýní se strašidelnými motivy. Nakonec jsme hráli hru na strašidla, která zapomněla svá jména v anglickém jazyce. Úterý bylo úžasné !!!   Čekal nás rej masek a průvod po Úvalech. Všechny děti a učitelé přišli již ráno v maskách a tak jsme tancovali až do svačiny. Pak jsme vydlabali dýně, na které děti připravily strašidelné motivy. Nakonec jsme rozsvítili naše nové dýňové  výtvory.Na maškarní průvod, který se mimořádně povedl,  jsme si připravili písničky i Helloweenské pokřiky a díky tomu jsme si vykoledovali obdiv a sladkosti od místních obyvatel města Úval.Ve čtvrtek za námi přijelo divadlo, a tak jsme si ráno zazpívali písničky, které budeme zpívat o vánoční besídce a opakovali slovíčka z anglického jazyka. A pak už na nás čekala krásná pohádka o pejscích.Poslední den jsme rekapitulovali celý týden a všechny naše poznatky o svátku Helloween. Pak jsme vyráběli motivy dýní na kulatém podkladu s emocemi a opakovali tak emoce spojené se strachem.Poté jsme se věnovali nácviku na vánoční besídku společně se třídou Lištiček, tentokrát již s rytmickými nástroji.

Tento týden byl věnován tématu Helloween. Učili jsme se slovíčka k tématu, jako je dýně, duch, čerodejnice nebo upír. Použili jsme k tomu IT ukázky a písničky. Zahráli jsme si hru Saimon says,… kde si děti procvičovaly barvičky a části těla. V kroužku jsme se učili vzájemně se představovat. Také jsme během týdne nacvičovali písně v AJ na besídku.

Sportovní hry

Tento týden v duchu tradic svátku Dušiček a Halloween jsme si udělali halloweenskou rozcvičku a za odměnu jednu hru s maskou dýně a krátkou básničkou, kterou jsme se nakonec i naučili. Zacvičili jsme si jógu a pak každý v kruhu ukázal to, co umí nejlépe z různých cviků.

Rytmika

Kroužek zahájila Anička Rozumová ukázkou diskotékového tance. Potom jsme si společně nad dýní povídali o ,, Dušičkách – svátku všech zesnulých“. Děti si pak postupně hrály na duchy. Tančily na písničky z pohádky ,,Ať žijí duchové“ a ,,Casper“. Vyřádily se při ,,Mix Spooky Spooky – Halowen song“. Na závěr dostal každý omalovánku duchů na vybarvení.

Hudební kroužek

Děti si vzaly šátky, na které se pohodlně posadily. Rozezpívaly se s pianinem. Při kytaře jsme si zopakovali písničky – Ježci, Kaštany, Draka.bolí zub. S interaktivní tabulí jsme zpívali Mix Spooky – Spooky – Halowen song .Aby si děti protáhly svá těla, následoval tanec šátků. Dál jsme se naučili básničku ,,Bubák“, kterou jsme si zrytmizovali a  zahráli na rumba – pet. Básničku si pak děti nalepily k obrázku bubáka, který si vybarvily. Na závěr jsme rozsvítili vyřezané dýně a venku jsme z nich udělali výstavu.