Houby, houbičky…. 15.-19.9.2014

19. 9. 2014 | Kronika - Bohnice

ŽABIČKY

Tento týden jsme objevovali hluboký les a cestou jsme nasbírali košík plný hub.

Cestou nás provázela básnička „ Náš táta šel na houby. Jestli on tam zabloudí. Nezabloudí, těšte se, on nám houby přinese. „ Dětem se básnička moc líbila!

Nejdříve se děti seznámily s houbami. Jaké můžeme jíst a jak vypadají a výtvarně si je poté ztvárnily na papír.

Druhý den se naopak děti dozvěděly, jaké houbičky sbírat nesmíme a že do nich také nekopeme, protože jsou krásné a živí se jimi zvířátka v lese. Takovou muchomůrku jsme si pak vyrobili z toaletních ruliček, lepidla a barevného papíru. Děti byly nadšené a těšily se, až jí odpoledne ukáží mamince a tatínkovi.

Jak takové stromy v lese vypadají, zjistily děti ve středu. Společnou silou pak děti vytvořily veliký obrázek lesa, který polepily houbami, které si ten den vybarvily.

Ve čtvrtek jsme zopakovali, co jsme se zatím o lese a houbách naučili. Byl to mimo jiné velký den pro celou školku, protože jsme mohli společně slavit narozeniny. Děti oslavenci popřály všechno nejlepší a pochutnaly si na výborném dortu.

A poslední den tohoto týdne děti dokončovaly společný obrázek lesa. Temperovými barvami a štětcem vymalovaly stromy a lepením kousků barevného papíru zase vytvořily trávu.

DELFÍNCI

Tak co, rostou? Říkali jsme si celý týden ve školce. A rostly – na nástěnce, na okně, na polici….
Máme hub plnou školku.
V pondělí jsme zkoumali, jak houby vypadají a kde rostou. Také jsme si vyrobili hříbky z papíru.
Stojí jako vojáci ve školce na okně : ).
V úterý jsme si povídali o nebezpečných jedovatých houbách a o tom, co dělat, když je v lese najdeme. Nejvíc se nám líbila muchomůrka, tak jsme jí vymalovali a nezapomněli nalepit tečky.
Ve středu jsme pozorovali listnaté a jehličnaté stromy. Taky jsme se na ně zašli podívat do lesa a našli opravdickou houbu!
Ve čtvrtek jsme vytvořili les společně. Dalo to práci, ale na výsledek jsme pyšní. A ještě jsme stihli oslavit s Elenkou narozeniny. Všechno nejlepší Elenko!
V pátek nám ve školce šustily šišky a zkusili jsme si slepit vlastní šišku. Naše prstíky a trpělivost dostaly zabrat : ).
Krásný víkend, a jestli na procházce potkáte jeřabiny, kaštany, bukvice, nezapomeňte si je vzít do školky. Budou se hodit!

Písnička týdne:

Básnička týdne:

Náš táta šel na houby.
Jestli on tam zabloudí.
Nezabloudí, těšte se.
On nám houby přinese.

ANGLICKÝ KLUB

Podzimní kapky deště jsme vyháněli písničkou Rain Rain Go Away a tak nám počasí přálo celý týden. Klíčová slova k tématickému okruhu: a mushroom, a basket, a forest, a tree, needles, leaves

Kroužky:

Dramaťak byl ryze houbový. Hráli jsme houbovou schovávanou s básničkou Náš táta šel na houby. Hledali jsme po celé školce.

Tvoření hub z kůže nás bavilo a houbičky vypadají jako živé : ).

Muzicírování je vždy zábava a tentokrát jsme se naučili písničku Stromy Svěráka a Uhlíře. Je těžká, protože se zpívá dvojhlasně. Ale my jsme nadaní zpěváci!

Při čtvrtečním sportování jsme využili krásného počasí a hráli si venku. Nejdřív jsme hráli houbovou schovávanou, která se dětem líbila na dramaťáku a potom se z hub vařilo a užili jsme si u toho spoustu legrace.

V pátek jsme malovali větvičky. Nejdřív se rozfoukaly kapičky barvy a potom razítkovali listy, nebo jehličí. Naše obrázky jsou úžasné.