Hrady… 7.-11.6.2021 B

11. 6. 2021 | Kronika - Bohnice

Týden plný rytířských zápasů, soubojů a bitev. To byl týden o HRADECH. Ukázali jsme si hradby, věže, příkopy, vodní příkopy, visuté mosty a další zajímavosti, které na hradech najdeme. Nezapomněli jsme ani na zříceniny hradů a ukázali jsme si i zajímavé hrady v ČR. Už známe Pražský hrad, Bouzov, Karlštejn, Kokořín a další. Co by to bylo za týden bez toho nejlepšího hradu, a to je pro děti hrad skákací. Moc jsme si ho na zahradě užili. V týdnu jsme také uspořádali nejednu hru o dobytí hradu. Stihli jsme také výtvarnou činnost a tím byl rytíř v životní velikosti. V příštím týdnu se už nemůžeme dočkat Zahradní slavnosti a také téma bude zajímavé – budeme si povídat o zámcích.

Týden plný „princesses, princes, kings, queens and knights“ a všeho, co k nim patří „castles, armor, shields“…pilně trénujeme na garden party…děti jsou neuvěřitelné. Predškoláčci se učí nejen počítat, ale i odpověď na otázku „How many of … is on the picture?“ A také začínáme pomalu s řadovými číslovkami. Děti moc chválím.

Rytmika, tanečky, dramaťák: naše přípravy na zahradní slavnost jdou do finále!

Tvoření: chystáme dekorace na představení.

Sportovní klub: na zahradě se  běhalo ostošest.  Někteří stihli i fotbálek.

Muzicírování: procvičili jsme celý slavnostní repertoár : ).

„Zavolejte stráže, zbláznilo se páže!“ – Tento týden nás moc bavil; proměnili jsme se ve statečné rytíře a spanilé princezny. Vyjmenovali jsme si sedm rytířských ctností a nafoukli si hrad – skákací! Parádně jsme si v něm zaskákali a zadováděli. Měli jsme ve školce krásná leporela s obrázky hradů. které najdeme v Česku. Pověděli jsme si, co je to erb a každý z nás si svůj erb namaloval; zakomponoval do něj vše, co má rád. Takže máme erby se sluníčky i skateboardem. Zúčastnili jsme se rytířského turnaje, při kterém jsme prolézali dráhou, a všichni jsme to zvládli. A příští týden se z hradů přesuneme na nádherné zámky.

S dětmi jsme si říkali slovíčka s tematikou hradů; castle, queen, king, knight, princess, princ. Dále hill, river a drawbridge. Na IT jsme zhlédli naučné video o tom, jak se stát rytířem a jak se dříve na hradech žilo. Také jsme anglicky počítali a opakovali základní fráze.

Dramaťák, rytmika, tanečky: Pilně trénujeme naše tanečky na besídku.

Tvoření: Spolupracujeme na výrobě výzdoby a kostýmů.

Sportovní klub: Hrajeme Honzo vstávej a Mrazíka na zahradě naší MŠ.

Muzicírování: Opakování písniček na vystoupení.