Hrajeme si na… čaroděje !!! 18.-22.7.2016 Ú

22. 7. 2016 | Kronika - Jirny

Čarodějové

Tento týden byl věnován tématu „Čarodějové“. Pojali jsme to spíše ve smyslu čarodějnic. V pondělí jsme si vyrobili čarodějnický klobouk, vystříhali a ozdobili jsme si ho. Odpoledne si děti vymodelovaly ze samotvrdnoucí hlíny postavičku čarodějnice, kterou si následující den namalovaly.  Byly překrásné…… Další den jsme si připravovali kouzelný čarodějnický lektvar. Odpoledne si děti vyrobily svoji vlastní brož. Použily látky, korálky a mnoho dalšího materiálu. Naučili jsme se také jednu básničku a dvě písničky na toto téma. Píseň byla jedna anglická a druhá česká. Vyrobili jsme si čarodějnický obleček a šli jsme do lesa na kouzelné hůlky. Každý si v lese našel i vyrobil vlastní hůlku. Společně jsme si v lese vyrobili létající koště. Zařádili jsme si také na skákacím hradu a v pátek jsme si v celém obleku čarodějnic zatančili na „školkové“ diskotéce, upekli čarodějnické prsty z lineckého těsta a všechny děti dostaly za celý týden vysvědčení. Během týdne jsme si pouštěli několik ukázek, pohádek a písniček na toto téma. Přečetli jsme si i krátkou anglickou knížku o čarodějnici Winnie. Byl to moc prima týden.