Hrajeme si na … indiány !!! 24.-28.8.2015

28. 8. 2015 | Kronika - Bohnice

Indiáni

tančí kolem totemu a zpívají indiánské písně!

V pondělí jsme si povídali o životě indiánů, o tom, jak se oblékají a na kterém kontinentě bydlí. Vyrobili jsme si čelenky s peřím a odpoledne jsme si vybrali indiánská jména a ulovili pár bizonů. Jsou z nás indiáni se vším všudy!

V úterý jsme se postarali o bydlení. Zkoumali jsme, jak vypadá tee-pee, a z čeho je zkonstruované. Přemýšleli jsme, proč si indiáni stavěli stany. Potom jsme se pustili do stavby a povedlo se nám to úžasně i díky zkušeným radám náčelníků Supr Toma (Tomáš) a Veselé píšťalky (Alina)

Další den jsme věnovali výzdobě našeho indiánského bydlení, popovídali jsme si o tom, jak indiáni lovili a prohlíželi jsme si indiánské luky a šípy. Odpoledne nás Vrnící kočka ( Ivica) naučila písničku v řeči Lakotů a také nás moc bavila básnička o indiánech.

Ve čtvrtek jsme se věnovali šamanskému kouzlení a vlastnoručně jsme vytvořili totem, který je nádherný a jsme na něj moc pyšní! Ještě jsme si stihli zaskákat  indiánské skoky ve skákacím hradě a odpoledne jsme si a Vrnící kočkou a Malou mámou (Šárka) zahráli šamanské hry a lovili bizony, tentokrát střelbou z luku.

V pátek jsme zpívali a tančili kolem našeho ukázkového tee-pee a spolu s náčelníky kmene jsme se vydali na indiánskou výpravu do lesa.Odpoledne jsme si vyzkoušeli šamanské zaříkávání u totemu a vyhnali jsme z okolí všechny bubáky! : )

Nádherný poslední prázdninový víkend a příští týden se moc těšíme na setkání s kamarády!

Písnička týdne: https://www.youtube.com/watch?v=LlGwcxEM1k8Naše školka se proměnila ve skutečnou indiánskou vesnici: všude běhají indiáni s čelenkami na hlavě, bydlí v tee-pee, tančí kolem totemu a zpívají indiánské písně!