Hrajeme si na … piráty !!! 13.-17.7.2015

17. 7. 2015 | Kronika - Bohnice

Hrajeme si na … piráty !!!

Plachty jsou vytaženy, meče a šavle nabroušeny a mapy máme v kapse. Pirátská výprava může začít!

V pondělí jsme důkladně prozkoumali pirátskou výbavu a a společně jsme vyrobili piráta kapitána Jacka v životní velikosti!  Ještě jsme ve školce přivítali zajímavou návštěvu .Přišel k nám do školky vodící pes a pánové, kteří ho doprovázeli,  nám vyprávěli, jak se žije lidem, kteří nevidí.

V úterý nám kapitán Jack nechal vzkaz. Když splníme 3 úkoly, věnuje nám mapu pokladu. Vyrobili jsme si kompas, namalovali vlajky a naučili jsme se písničku. Už se těšíme na mapu!

Ve středu nám Jack poslal mapu, ale můžeme ji otevřít až zítra, jinak její obsah zmizí… Dlouhé čekání jsme si krátili zpěvem pirátských písní.

Čtvrtek byl den hledání pokladu. Dopoledne jsme pečlivě trénovali čtení v mapách a odpoledne se hledalo podle Jackovy mapy.Poklady byly dokonce dva a hledání nám dalo pěkně zabrat, ale nakonec bylo vše korunováno úspěchem.

V pátek nás čekala pirátská bitva! Vypluli jsme pod pirátskou vlajkou za mohutného zpěvu písní na širé moře a v dálce jsme spatřili pirátský hrad. Zjistili jsme, že má jediného velitele Davida, který se nechtěl vzdát bez boje. I když na nás střílel z děla, neustoupili jsme a vyzvali jsme ho na souboj muže proti muži. Po několika marných pokusech ho nakonec v páce porazil pirát Reník a hrad byl NÁŠ. Skákání nebralo konce!

Krásný tropický víkend a nás čeká příští týden ještě větší teplo, protože se vydáme do džungle!