Hrajeme si na… pravěk! 16.-20.8.2021 J

20. 8. 2021 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se na chvíli vrátili do pravěku. A také jsme si vyzkoušeli, jak se tam žilo. Zjistili jsme, že to nebylo vůbec tak jednoduché, jako to máme my dnes. Byl to krásný týden plný vyrábění, videí se zajímavostmi, soutěží, tanečků atd.. Ukázali jsme si, jak a kde žili pravěcí lidé, a tak jsme si ve školce vyrobili obrovskou jeskyni s jeskynními malbami. Po cestě jsme potkali mamuta a nechali jsme si ho na chvíli ve školce. Vyrobili jsme si ohýnek,aby nám v jeskyni nebyla zima a často jsme okolo něj tančili náš pravěký tanec s básničkou. Povídali jsme si o dinosaurech a době, ve které žili. Pár dinosaurů jsme si také vyrobili. Na procházkách jsme stavěli ohniště a schovali se v jeskyni vytvořené korunami stromů. Umíme nová anglická slovíčka – stone age, prehistory, mamuth, fire, cave aj. Na chvíli se z nás také stali archelogové a objevili jsme odlitky dávných dinosarů a zrekonstruovali střepy keramických nádob.V závěru týdne jsme zvládli pravěký pětiboj a odnesli jsme si za něj domů diplom. Cestu do pravěku jsme úspěšně zvládli, ale v naší době se nám líbí přeci jen o něco víc:)!