Hrajeme si na.. vesmír!!! 13.-17.7.2020 J

17. 7. 2020 | Kronika - Jirny

Malí astronauti se v dalším týdnu vydali napříč vesmírným dobrodružstvím. Hned od počátku si děti dny ve znamení vesmíru moc užívaly.

Zjistili jsme tajemství galaxie a nahlédli do života hvězd. Sestrojením rakety jsme poznali všechny planety sluneční soustavy a na vlastní kůži jsme zkoušeli, jak rychle se točí země kolem své osy a slunce. Předposlední den nás navštívil opravdový astronaut a děti pasoval na vesmírné hrdiny.
Jako památku na vesmírné dobrodružství jsme vyráběli hvězdné souhvězdí z keramiky, které si děti odnesly domů.
Nechyběl bohatý sportovní program plný pohybových a logických tematických her.  K dispozici byl také nafukovací skákací hrad, kde si děti vyzkoušely stav beztíže a pravou měsíční chůzi.