Ježíšek ve školce !!! 8.-12.12.2014

12. 12. 2014 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se těšili na čtvrteční besídku! Od pondělí jsme vše připravovali a nacvičovali, abychom představení co nejlépe zvládli.

V pondělí jsme si udělali generální zkoušku, na které jsme si prohlédli i písničky a básničky dětí z druhé třídy. Navzájem jsme si vytvořili publikum, které tleskalo, jako na opravdickém koncertě. Také jsme nazdobili stromeček. V úterý jsme se Susan tvořili výzdobu, která nám ještě scházela a zopakovali si básničky a písničky v angličtině. Ve středu jsme se vrhli na tvoření přáníček, která jsme zamýšleli pro babičky a dědečky. Potom už tady byl ten velký den! Potichu (tedy aspoň chvílemi) jsme čekali za dveřmi a měli jsme obrovskou radost, když jsme vešli do sálu plného lidí. S chutí jsme odzpívali, odtančili a odrecitovali celý dlouhý koncert, který byl zakončen spoustou dárků… Byli jste skvělé publikum!  I my jsme si to náležitě užili. Děkujeme. V pátek jsme si udělali volný den a jen jsme si užívali nové hračky. Příští týden si budeme zkoušet zimní sporty i bez sněhu! Pěkny víkend všem!

Na tento týden jsme se všichni moc těšili, protože nás čekala vánoční besídka. Celý týden jsme si povídali o příchodu Vánoc, a co bychom si přáli pod stromečkem najít. Pro rodiče jsme si připravili hezká vánoční přáníčka. Poslouchali jsme a zpívali koledy, nazdobili jsme stromeček, ze kterého jsme měli velikou radost. Venku bohužel nemáme ještě sníh, ale to nebránilo tomu, abychom si postavili sněhuláka ve školce. Vánoční besídku jsme si užili naplno a z vánočních dárků jsme měli obrovskou radost.

Rytmika

Společně jsme zpívali, tančili a rytmizovali v doprovodu piana, kytary a dalších doprovodných nástrojů. Motivací nám byla blížící se Vánoční besídka a tak jsme zakončili vše zcela netradičně, a to ,,pečením“ a zdobením velkých papírových perníků, které Vás vítají u vstupu do mateřské školy.

Tvořivá dílna

Ve tvořivé dílně jsme tentokrát dodělali vánoční ozdoby, které děti vytvořily z keramické hlíny a ozdobily jimi stromeček ve třídě. Některé děti si z keramických kuliček udělaly náhrdelník nebo náramek. Stromeček děti také dozdobily perníčky, které donesla paní učitelka. Každý, kdo chtěl, vytvořil si navíc s paní učitelkou vánoční ozdobu z větví jehličnatých stromů, sušených pomerančů a jablíček. Společně jsme vytvořili vánoční přání pro rodiče.

Anglický klub

Tento týden jsme se především připravovali na besídku a opakovali písničky a básničky, které už známe. Také jsme si zopakovali zimní oblečení.

Key words: mittens, boots, a scarf, presents, a Christmas tree

Odkazy: https://www.youtube.com/watch?v=0rkP-R240Ys
Christmas verbs: https://www.youtube.com/watch?v=FVNHy2MrLUs

Písničky a básničky jste si vyslechli na besídce 🙂