Kniha…4.-8.3.2019 B

8. 3. 2019 | Kronika - Bohnice

Na začátku tohoto týdne jsme uspořádali tolik očekávaný masopustní průvod. Krásnĕ jsme se nazdobili a vyzpívali si moc dobré koblížky. Bylo nás vážnĕ slyšet po celých Bohnicích. Tématem toho týdne byla kniha a tak jsme si prohlédli naše nejoblíbenéjši knížky z domova. Poznali jsme spousty druhů, od pohádek přes encyklopedie až po chytré interaktivní knížky. Velkým zážitkem byla návštĕva knihovny, kde jsme si i jednu z knížek přečetli. Aby se nám v našich knihách lépe hledalo, vyrobili jsme si krásnou záložku, která nám jistĕ dobře poslouží. U knížek zůstaneme i příští týden, kdy si budeme povídat o starých pověstech českých

This week we speak about the books. We learn the poem, we bring our favourite book to school to show our friends and to speak about it. We visit the library and we learn the system of borrowing books. We also watch some interesting videos about the books.

Tento týden byl plný úžasných zážitků! V pondělí jsme všichni šli masopustním průvodem kolem školky, zpívali jsme, tančili a odměnou pro děti byly chutné koblížky. V úterý jsme navštívili městskou knihovnu. Děti si prohlédly knihy a z jedné pohádkové jsme si přečetli kapitolu. Zpívali jsme písničku o pampelišce, protože jaro už klepe na dveře, a namalovali jsme si barevné kytičky. Až ty obrázky svážeme dohromady, bude z toho krásný barevný herbář! Děti si přinesly z domova své oblíbené knížky, ve kterých jsme celý týden listovali, prohlíželi si obrázky a předčítali. Být knihomoly nás bavilo!

Rytmika, tanečky, dramaťák: zahráli jsme si příběh z našich oblíbených Pohádek z mechu a kapradí – Jak zasadili semínko.

Tvoření: vyrobili jsme šťavnatý jarní věnec????.

Sportovní klub: zahráli jsme si na Rachtanou o relaxovali jsme společně s Balíkem pro babičku. Užili jsme si spoustu legrace.

Muzicírování: Travička zelená a židličkovaná jdou krásně k sobě!

Věda je zábava: zjistili jsme, jak vypadá vzlínání vody. A bylo z toho kouzlo s kytičkou????.