Kouzla podzimu ….29.10.-1.11.2019 J

1. 11. 2019 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se hlouběji ponořili do ekosystémů. Na IT tabuli jsme shlédli různé živočišné druhy a přiřazovali je do správného ekosystému podle toho, kde žijí. Opakovali jsme si, jaké plody nám právě na podzim dozrávají a jak je zpracováváme. Na závěr týdne jsme si vydlabali strašidelné dýně k Halloweenu.

Tento týden je všude ve světě výjimečný a tak i u nás ve školce jsme si povídali o tom, proč. Slaví se totiž Halloween a jiné podobné svátky. Opakovali jsme si tak slovíčka o plodech podzimu, o počasí, o podzimních tradicích a naučili jsme se i nové věci – například jakými způsoby slaví Halloween v Americe. A už se moc těšíme na příští týden na Halloweenský rej.

Tento týden jsme si formou interaktivních her spojili spoustu informací z minulých týdnů a ještě se něco nového dozvěděli. Děti pak uměly pouze s dopomocí roztřídit desítky obrázků plodů, rostlin a zvířat k jednotlivým ekosystémům, které jsme si ještě rozšířili o louku, hory, ovocný sad a zeleninové záhony.

Navíc jsme si stihli vydlabat malé dýně pro radost.

Tento týden jsme si povídali o tom co je to Halloween.

Zopakovali jsme si plody podzimu a jak se připravují zvířátka na zimu.

A vyrobili jsme si z barevných papírů

Halloween pumpkin:jack-o’-lantern

Výtvarný kroužek

Abychom si mohli vyzdobit třídu na náš halloween, vyrobily si Lišky a Sovy úžasně děsivé duchy, kteří nám již poletují po školce.

Sportovní kroužek

Tento týden jsme se věnovali protahovacím cvikům, józe a samozřejmě nechyběly tanečky.

Kroužek dramatiky a rytmiky

V duchu Helloweenu jsme si předváděli a tančili s IT tabulí.