Letní sporty … 11.5.-15.5.2015

15. 5. 2015 | Kronika - Bohnice

Čutání mičudou, jízda na kole a vítr ve vlasech, cachtání v bazénu… Celý týden jsme si povídali o letních sportech, které máme moc rádi.
V pondělí jsme zkoumali, jak nejradši v létě sportujeme. Vedlo plavání a jízda na kole : ). Potom jsme vyrazili sportovat na hřiště.
V úterý se jezdilo na kole. Probírali jsme, jak máme být vybaveni, abychom jezdili bezpečně. Příště už helmu určitě nenecháme doma!
Plavání s Tomášem se nám moc líbilo! Naučili jsme se splývat na zádech. S Bety jsme si povídali o fotbalu v angličtině. Jsou z nás fanoušci světových parametrů : ).
Ve čtvrtek nám to všem krásně běhalo a ještě jsme stihli probrat, jaké jsou módní běžecké trendy.
Pořádně jsme si zasoutěžili v navíjení sportujících panáčků na klacík. Bylo to super!
Pátek jsme prožili společně se Žabičkama. Probrali jsme naše zážitky z celého týdne a zahráli si hru Sedí plyšák u stolu. Došlo i na společné fotbalové utkání na zahradě pod dohledem fotbalového znalce Tomáše. Vyhráli všichni!

Tento týden jsme se dozvídali o jednotlivých letních sportech, která provozujme za teplého počasí. Povídali jsme si o ochranných prvcích a prostředcích, které jsou pro sporty nezbytné. Napadla mě během dneška kolo-kolo-běžka. Ta by stála za pokus, polojízda – poloklus.“…Píseň, která provázela žabičky tímto sportovním týdnem. První dva dny jsme se dozvídali, co vše najdeme na jízdním kole  a na koloběžce a jaké vybavení by neměl postrádat žádný pořádný cyklista. Vyráběli jsme papírová kola, která jsme opatřili patentkami k otáčení.  Další dny jsme si povídali o fotbale a fotbalistech. Zkoušeli jsme přihrávky, střelbu na provizorní bránu a můžu říci, že se nemáme vůbec za co stydět. Posledním sportem byla aktivita, kterou všichni děti moc dobře znaly a ovládaly. Byl to běh. Skákali jsme, běhali, poskakovali a závodili. Byla to veliká legrace a děti si vymýšlely jaké různé způsoby běhu, by podle nich mohly ještě existovat. Vystřídali jsme několik pohybových aktivit a uspořádali malou olympiádu. 🙂
Sportovní aktivity se během roku mění a vzhledem k tomu, že léto už se neodmyslitelně blíží,
tak jsme se naučili frázi „I can run/swim/ride a bike.

Slovní zásoba: a bike, a football, to ride a bike, running, swimming, cycling

Odpolední aktivity

Rytmika, tanečky, dramaťák: Udělali jsme si sportovní diskotéku a tančilo se na  plavání, běhání, skákání, tenis, fotbal…. Móóóc se nám to líbilo!
Tvoření: Začali jsme malovat společnou práci na téma – Já a můj kamarád, aneb slunce svítí na všechny. Pošleme jí do soutěže. Držte nám palce : ).
Muzicírování: Terezka nás naučila písničku Prázdniny z Macha a Šebestové. Zahráli jsme si také písničkovou schovávanou.
Sportovní klub: Velké závody v hodu oštěpem a skoku z místa měly náramný úspěch. Bojovalo se o každý centimetr. Výsledková listina visí ve školce : ).

Krásný víkend a kdybyste se vydali relaxovat do přírody, můžete dětem do školky přibalit fotky z výletu. Protože příští týden si povídáme o tom, jak přírodu chránit.