Maminka, aneb jak jsme se narodili … 4.-8.5.2015

5. 5. 2015 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme věnovali našim maminkám. V pondělí jsme se zajímali o narození miminek. Někteří z nás čekají na sourozence, takže nám mohli  všem vyprávět!

Úterý patřilo péči o miminka a také povídání o rodině. Na plavání jsme vařili marmeládu, procvičili jsme plavání na zádech i bublání do vody nosem. Středa patřila přáníčkům, do kterých jsme napsali slovo „máma“, někteří trvali i na jménu maminky. Ve čtvrtek jsme vytvořili náhrdelníky, které připojíme k přání, jako dáreček. Doufám, že Vám, všem mamkám, děti zazpívají písničku. Krásný víkend a těšme se na sportovní týden!

Pondělí bylo zasvěceno maminkám a tomu, jak jsme přišli na svět. S dětmi jsme v ranním kruhu a u IT tabule zkoumali, jak přichází na svět miminka. S dětmi jsme pomocí tuše nakreslili maminčino bříško, jedno pro chlapečka a jedno pro holčičku. Následně děti použily svou fantazii a snažili se volit barvy, které se budou hodit pro kluka a které pro holčičku.

V úterý jsme se rozhodli udělat maminkám radost a učili se pro ně básničku. Povídali jsme si o tom, proč jsou pro nás maminky důležité a proč bychom jim měli pomáhat.

Ve středu jsme si povídali o tom, jaké to bylo, když jsme byli miminka a co všechno pro nás musely maminky dělat. Následovala tématická hra na rodinu.

Ve čtvrtek jsme vyráběli přáníčka pro maminku, ještě jednou si řekli básničku a nakonec jsme si zopakovali, co všechno jsme se za celý týden naučili.

Rytmika – 4.5.2015

• na školní zahradě – taneční improvizace na známé písně,,Písničky pro děti“
  • hra na Boomwhackers tubes
  • vystupování jednotlivců – předvádění tanečních prvků a prvky rytmiky
  • napodobování ostatními dětmi
  • závěrečná rytmizace

Hudební kroužek

V hudebním kroužku jsme procvičili brániční svaly, proběhla známá hlasová a mimická rozcvička a první část hodiny jsme uzavřeli dynamickým cvičením. Naučili jsme se písničku o maminkách a zopakovali písně z předchozích týdnů. Protože se dětem velmi líbily nové kroužky na cvičení, použili jsme je na dechová cvičení ve dvojicích. Na závěr si děti zasloužily nálepku a omalovánku.

Tvořivá dílna

Vytvořili jsme pro maminky srdíčka z keramické hlíny. Jako podložku jsme použili papír, na který jsme namalovali srdíčko. Vymalovali jsme je pastelkami, polepili ozdobami nebo potřeli třpytkami.

Sportovní hry

Zahráli jsme si zahřívací cvičení. Důkladně se rozcvičili v kruhu. Využili nové sportovní pomůcky pro cviky ve dvojici. Zaběhali jsme si a zacvičili balanc. Naučili jsme se házet a pořádně chytat míče. Vydýchali jsme se společně.

Anglický klub

Tento týden jsme si povídali o tom, kdo všechno s námi doma bydlí a anglicky jsme procvičovali kolik máme sourozenců, kdo se jak jmenuje atd. Naučili jsme se známou anglickou písničku The Finger Family Song a sestavili jsme si na papíře z panáčků naší vlastní rodinku.

Key words: me, a mother, a father, a sister, a brother, a baby, a/my family, a grandma, a grandpa,

Písnička: