Maminka…. Výlet….. 2.-6.5.2016 Ú

6. 5. 2016 | Kronika - Jirny

Tento týden byl plný velkých zážitků. Povídali jsme si o svých maminkách, společně jsme si říkali, jak se maminky jmenují a co na nich máme nejradši, jak maminkám pomáháme…

Pak jsme si společně prohlíželi fotografie, když jsme byli miminka.

Vyprávěli jsme si o tom, jak jsme spinkali mamince v bříšku, jak jsme se pak narodili a maminka se o nás starala.

Ve středu jsme odjeli na celý den na výlet do pohádkového světa. Na Starých Hradech nás přivítal rytíř Daniel a provedl nás pohádkovou půdou, plnou draků, skřítků a čertic. S čarodějnicí jsme pak podnikli výpravu do hradního sklepení, kde jsme pozdravili obry, čerty v pekle a smaragdové draky. Výlet se nám moc líbil 🙂

Třída Soviček se tento týden zabývala  tématem ,,MAMINKA“ . Hned první den jsme si povídali o tom, jak máme maminku rádi, jaké má vlastnosti a že bude mít brzy svátek. Zpívali jsme písničku týdne o mamince a každý si představoval tu svou.

V úterý jsme si hráli na  rodinu, ukazovali  jsme si ji na fotkách. Nádherně se děti zapojily a do mikrofonu vyprávěly o svých nejbližších. Cítily se jako na jevišti.

Povídali jsme si o tom, že každá holčička může být jednou maminka, a proto se k holčičkám chováme hezky.

Další den nás čekal pohádkový výlet na Staré Hrady. Tento den byl moc krásný, plný fantazie a dětské radosti. Děti si přivezly i pohádkové pexeso,které sklidilo velký úspěch.

Ve čtvrtek děti malovaly podobizny svých maminek na papír barevnou křídou. Citlivost a fantazie byly hlavní pilíře nádherných obrazů.

Poslední den pro nás byl opakovacím. Zpívali jsme písničky,  hráli si na celou rodinu a povídali si o svátku maminek.

Sportovní hry

Sportovní hry jsme zahájili zahřívací hrou na sochy. Poté jsme si protáhli ruce a nohy, záda a krk. Zaházeli s míčem na basketbalový koš, každý měl nejméně tři pokusy. Zahráli hru s padákem na zklidnění.

Tento týden byl na téma maminky. V angličtině jsme si povídali o dni matek, který budou maminky moci oslavit tuto neděli. Pouštěli jsme si písně na toto téma, ukazovali obrázky a naučili slovíčka heart, flowers and gift. Dále jsme si vyrobili pro maminky dárek, vymalovali temperovými barvami srdíčko. Ve středu jsme byli na celodenním výletě ve Starých Hradech a pořídili jsme tam pro školku obří dračí pexeso, a tak jsme si ho v pátek společně zahráli. Také jsme se začali učit novou anglickou báseň.