Masopust… 5.-9.2.2018 B

9. 2. 2018 | Kronika - Bohnice

Celý tento týden jsme se připravovali na pondělní Masopustní průvod. Zkraje týdne jsme si ukázali spoustu masopustních obrázků a ukázek z veselic a karnevalů. Pověděli jsme si jakou má tento svátek tradici a proč se vlastně Masopust dodržuje. Celý týden se zpívala spousta písniček, hráli se veselé hry a každý z nás si vyrobil krásnou masku, kterou si ozdobil. V pátek jsme společně vyrobili i vozembouch, aby nás na průvodu v pondělí bylo pořádně slyšet. Už se nemůžeme dočkat, až si „vyzpíváme“ nějaké dobroty.
Anglický klub: zkoumáme naše chutě, co máme rádi, co nemáme rádi, ale třeba jíme protože je to pro nás zdravé nebo to co máme úplně nejraději a tak můžeme říct, že je to naše „favourite“. Na otázku What do you like se učíme odpovídat celou větou I like / I don´t like / My favourite food is… Hrajeme pexeso a opakujeme si tak spoustu druhů ovoce a zeleniny. Čteme si knížku Eat your Greens, Goldilocks kde nás příběh o malé holčičce učí vážit si jídla a nebýt rozmlsaný.
Tento týden jsme si ve školce po „Pranostikách“ užili téma v podobném duchu – „Masopust“. Pověděli jsme si, co všechno v tomto období mezi svátkem Tří králů a Popeleční středou probíhá. Zazpívali jsme si legrační písničku O bábě a kominíkovi, kteří skákali přes rybník; k písničce měly děti připravený taneček! Básnička měla karnevalovou náladu a na karneval se zaměřila i naše výtvarná činnost. Malovaly se škrabošky a různé masky, podle přání dětí. Už se nemůžeme dočkat příštího týdne, kdy nás čeká masopustní průvod! Tak připravit maškary, hlasivky a můžeme vyrazit!
Rytmika, tanečky, dramaťák: zařádili jsme si s masopustní básničkou Skákala bába.
Tvoření: pustili jsme se do výroby masek, aby nám to o Masopustu slušelo!
Sportovní klub: lezení a posilování na ribstolech máme velice rádi.
Muzicírování: vyzkoušeli jsme si masopustní průvod se zpěvy a tancem.
Věda je zábava: zkontrolovali jsme, jak nám vyrostli krystaly a podívali jsme se na ně zblízka.