Média a technika… 18.-22.3.2019 B

22. 3. 2019 | Kronika - Bohnice

Tento týden nás čekalo zajímavé téma plné techniky a na jeho začátku byla návštěva mobilního planetária, které za námi přijelo do školky. Viděli jsme naučnou pohádku o vesmíru. To bylo skvělé! Vyrobili jsme si televizi a vysílali jsme zprávy, při kterých jsme mluvili do mikrofonu. Hráli jsme si na roboty a zkoušeli tančit jako oni; pomohlo nám k tomu i hezké video. Namalovali jsme si fotoaparáty a vyvolali si film – máme krásné fotky!

This week we had a very fun time, speaking only in English because the kids spent the time just with me 🙂 we spoke about the Technology and Media. We learnt the song, we made our own cameras, we talked about different inventions of today‘ s world. We had fun dancing and pretending to be robots too 🙂

Vážení čtenáři kroniky Sofia School! Tento týden jsme se seznámili s médii a technickým pokrokem, který lidstvo udělalo za poslední staletí. Stali se z nás hlasatelé a rozhlasoví moderátoři. Komentovali jsme dění okolo nás, sportovní utkání a hlásili počasí z meteostanice. Máme mezi sebou opravdové talenty! S mikrofonem se kamarádí všechny děti! Více se dozvíte na našich nástěnkách a ve fotogalerii! Doporučujeme zejména foto z návštěvy mobilního planetária – úžasný zážitek!

Rytmika, tanečky, dramaťák: zahráli jsme si na roboty a zařádili si na robotí diskotéce.

Tvoření: vyrobili jsme UFO a vypadá velmi tajemně????.

Sportovní klub: zlepšovali jsme kondičku na ribstolech. Moc se nám to líbilo!

Muzicírování: stali jsme se profesionály a zpívali na mikrofon. Koncert byl úžasný!

Věda je zábava: ukázali jsme si přenos zvuku a vyrobili telefon.