Média a technika 24.-28.2.2020 B

28. 2. 2020 | Kronika - Bohnice

Tento týden bylo téma „Media and technics“.

Rozšířili jsme si slovní zásobu o slovíčka jako např. telephone, cell phone, TV(television), computer, mixer, robot, etc.
Dívali jsme se na videa What is media?Kids videos. Dále jsme viděli, jak se používají různé domácí spotřebiče a také jsme se dívali na super obrovského mluvícího robota. 🙂

Malovali jsme TV, telefon, atd. podle předlohy.

V týdnu věnovaném médiím a technice jsme si vyzkoušeli telefonování, vyrobili jsme si notebooky světoznámé značky a vyrobili tanečního robota! Nezapomněli jsme ani na robotí písničky; zpívali a tančili jsme jako roboti. Opakovali jsme si básničky a cvičili prstíky. Na IT jsme se podívali na technické pomocníky, které můžeme najít v kuchyni. Pozorovat při práci robotický vysavač nebo kuchyňského robota byl zážitek.

Rytmika, tanečky,dramaťák:

zatančili jsme si jako roboti na diskotéce a později jsme si i několik robotů vyrobili.

Tvoření: vyrobili jsme si televizi, která vysílá naše oblíbené večerníčky. Usmívá se na nás z obrazovky Pat a Mat 🙂

Sportovní klub: protáhli jsme si celé tělo u jógy a později jsme si odpočinuli u meditace.

Muzicírování: zopakovali jsme si písničky a poučili se u písničky “Zlořečená technika” o tom, kdy je nevhodné používat mobily.