Migrace ptáků a zimní spánek… 2.- 6.11.2015 B

6. 11. 2015 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

I když k tomu listopadové mlhy přímo vybízí, nás zimní spánek moc neláká. Jak to jen ti medvědi vydrží, spát až do jara?

V pondělí jsme probírali, jak zvířátka tráví zimu. Sedmispáčů mezi námi moc není, ale letět do teplých krajin, to by se nám moc líbilo! Proto jsme si  krásně vybarvili obrázky vlaštovek.

V úterý jsme pátrali, kdo kde spí. Prozkoumali jsme pelíšky medvěda, ježka a jezevce. Mají tam hezky útulno. Vyrobili jsme si jejich nory a moc se nám povedliy. Jen se zachumlat!

Ve středu jsme pracovali společně. Vytvořili jsme medvědí puzzle. Každý kousek jsme pečlivě vybarvili a potom nalepili na velikánský papír. Medvěd chlupáč je jako živý.

Ve čtvrtek jsme měli ve školce návštěvu. S hudebníkem Jiřím Bílým jsme se společně prošli po ZOO a zazpívali jsme si o zvířátkách, která tam žijí. Také jsme potkali opravdického králíčka, který byl kdysi pořádným cvalíkem a teď už pilně cvičí, aby byl ve formě. Zpívání se nám velmi líbilo!

V pátek jsme se věnovali zvířátkům ve školce. Máme jich tu hodně, i když jsou jenom z plyše. Nejdříve jsme je museli najít a pak jsme o ně celý den pečovali. Zjistili jsme, že to vůbec není tak jednoduché, jak jsme si mysleli, ale stejně se nám to moc líbilo!

Příjemný listopadový víkend. Má být prý krásně teplo, ale my budeme příští týden netrpělivě vyhlížet Martina.

Možná přijede na bílém koni!

Tento podzimní týden jsme se žabičkami zabývali spánkem. A ne jen tak ledajakým, ale zimním spánkem zvířátek. To , že se některá zvířátka potřebují pořádně v zimě prospat a v lese je tak obyčejně nepotkáme, děti velice zajímalo.

Nejdříve jsme si vysvětlili pojem hibernace a migrace a hráli jsme spoustu tématických pohybových her.
Na příkladu pohádky Broučci jsme si vysvětlovali, jak se zvířátka ukládají k zimnímu spánku.
Další den jsme se pustili do společného obrázku. Vytvářeli jsme malé medvídky, kterým jsme vyrobili zasněženou a útulnou noru, aby jim nebyla zima.
A aby toho nebylo málo, naší školku navštívil Jiří Bílý s hudební kompozicí s názvem Projdeme se po Zoo. Děti si s ním zazpívaly mnoho písniček o zvířátkách.

V tomto týdnu jsme se na zimní spánek připravovali s medvědy, jezevci, netopýry a dalšími zvířátky nejen pomocí obrázků, které podpořily naši stávající slovní zásobu, ale také jsme společně usínali při písničce Bear is sleeping. V ní již zmiňujeme sníh a zimu, na kterou se všichni velmi těší.
Mladší děti s seznámily s knížkou Brown bear what do you see?, společně jsme si pak pověděli o třech medvědech  v pohádce Goldilocks. Starší děti opakovaly pojmy „same / different“.

Rytmika, tanečky, dramaťák: Hráli jsme hry o zimním spánku. Měli jsme tu hodně ježků a medvědů. Všichni s radostí usínali a s ještě větší radostí vstávali. Možná se jim to takhle povede i doma : ).

Tvoření: Společně jsme se vrhli na práci do výtvarné soutěže na téma vesmír. Povedla se dokonale. Držte nám palce!

Muzicírování: Do našeho bohatého repertoáru přibyla písnička Rolničky, rolničky. Naše milované Vánoce se blíží…

Sportovní klub: Pozdní babí léto nás vylákalo ven a užili jsme si ryze podzimní disciplínu. Skákání do listí bylo úžasné!