Mikuláš !!! 1.- 5.12.2014

5. 12. 2014 | Kronika - Jirny

Na tento týden jsme se těšili. Nejen, že se blíží Ježíšek, ale už teď k nám dorazil Mikuláš. Celý týden jsme se na jeho návštěvu připravovali.

Povídali jsme si o legendě, která vypráví o štědrosti kněze Mikuláše. Příštího dne jsme si vyzkoušely andělskou poštu a vyrobili andílky s péřovými křídly. Potom přišlo i peklo s čertem, které jsme oslavili řáděním a čertovskou honičkou. Předposlední den jsme věnovali pozvánce na besídku, kterou jsme vytvořili ve spolupráci s lištičkami. V pátek už přišel ten velký den. Mikuláš seděl na trůně a kolem sebe měl rozsvícené svíčky. Všichni dostali malý dáreček a nikoho nakonec čert neodnesl. Příští týden bude ve znamení besídky! Těšíme se a příjemný víkend Vám všem!

Tento týden jsme netrpělivě čekali na příchod Mikuláše, anděla a čerta. Na jejich počest a přivítání u nás ve školičce jsme si vyrobili andělské, čertovské i mikulášké čelenky. Povídali jsme si o legendě Mikuláše, ukázali si, jak to asi může vypadat v nebi a jak naopak v pekle. Děti měli trochu strach z čerta, ale ve finále byli nadšené nejen z očekávané trojice, ale i z dárečků, které jim přinesli.

Rytmika

Děti nacvičovaly pásmo na vánoční besídku – rytmicko-melodická improvizace, hra na rytmické nástroje, zpěv. Cílem bylo zvládnout texty písní, her a organizaci jednotlivých částí vystoupení.

Anglický klub

Tento týden jsme se zabývali slovní zásobou týkající se Mikuláše a učili jsme se novou písničku o vločce: Little Snowflake. Také samozřejmě nacvičujeme na blížící se besídku 🙂

Key words: a snowflake, an angel, a devil, Saint Nicholas, sweets

Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=tbbKjDjMDok

Hudební kroužek

Tento týden jsme si hlavně opakovali program besídky. Také jsme zpívali koledy i některé písničky, které jsme zpívali u stromečku, protože jsme na ně měli chuť. Na závěr jsme hráli hru Mám šáteček mám.

Tvořivá dílna

Tvořili jsme z keramické hlíny ozdoby, malovali je temperovými barvami. Kdo chtěl, mohl také z keramické hlíny vytvořit výrobek, který se mu líbil. Ozdoby jsme také udělali z papírových proužků, které jsme nastříhali a slepili jako kolečka a udělali velký řetěz a vyzdobili jím školku na Mikulaše. Malovali jsme srdíčka, která se podle tradice rozdávají o svátku Barborky společně s větvičkami třešní.

Sportovní hry

Rozcvičili jsme se s malými barevnými míčky, uvolnili se po celém dni. Míčky jsme pak vzali a zaházeli si všichni do dálky. Každý dostal úkol, pamatovat si, jakou barvu měl jeho míček a zase ho zpátky donést. Zaběhali jsme si a pořádně podporovali své kamarády. Také jsme si zopakovali výskok a seskok. Kdo chtěl mohl si s paní učitelkou navíc shodit pár kuželek.

Básnička:

Kde se vzal, tu se vzal Mikuláš pod okny stál.

V ruce velkou berličku, na hlavě měl čepičku.

Z bílých vousů teplý šál, takhle, děti, vypadal!

Písničky: Čerti se ženili Mik miku, Mikuláš