Mikuláš… 27.11.-1.12.2017 B

1. 12. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsme si povídali a připravovali se na vzácnou návštěvu, která k nám příští týden dorazí. Jde o Mikuláše a jeho partu. Vyrobili jsme si čerta jako z pohádky a k tomu i masky v podobě čertů. Celý týden byl plný písniček, básniček ale i koled, protože Vánoce se kvapem blíží. V týdnu nás navštívil muzikant a byla to opravdu paráda – zpívalo se, tancovalo a veselilo. Na konci týdne jsme stihli ještě výrobu adventního věnce, který se moc povedl. Už se moc těšíme na další týden a věříme, že nám o víkendu třeba něco nasněží.

Angličtina: poslech vánočních koled a opakování písní, které už poznáme. Píseň S-A-N-T-A nás naučila jak Santa vypadá a co nosí – red hat, white beard, twinkle in his eye… Starší pomáhají mladším chápat cizí anglická slovíčka a porozumět obsahu písně. Tento týden si také připomínáme, že už brzy k nám přijde Saint Nicholas, angel, devil. How do they look like? Hudební hádanky – hra na xylofon nám odhaluje známé i neznámé vánoční melodie.

Tento týden se Žabičky připravovaly na návštěvu, která k nám do školky zavítá příští týden. Naučili jsme se novou písničku „Peklo – Čertoviny“, ve které jsme se proměnili v čertíky a zažili pekelné teplo, až nám kapalo ze šosů! V nové básničce jsme se dozvěděli, že hodné děti dostanou od Mikuláše marcipán a ty zlobivé bramboru. Ve čtvrtek k nám do školky přijel hudební pořad s názvem „Z pohádky do pohádky“. Jak už název napovídá, písničky byly pohádkové a moc se nám líbily; zazpívali jsme si, zahráli na Orffovy nástroje a prohlédli obrázky s pohádkovými postavičkami. Vyrobili jsme si papírové Mikuláše, čerty, anděli. Přejeme Vám s dětmi hezký adventní čas! A příští týden to vypukne!

Rytmika, tanečky, dramaťák: připravujeme vánoční překvapení!

Tvoření: chystáme divadelní kulisy.

Sportovní klub: absolvovali jsme mikulášský běh, hráli jsme na kocoura a myš a tančili.

Věda je zábava: zkoumali jsme přítomnost kyslíku ve vzduchu. Zjistili jsme, že ho tam moc není…