Mikuláš !!! 30.11.-4.12.2020 J

4. 12. 2020 | Kronika - Jirny

Téma tohoto týdne máme moc rádi, protože vždycky, když se bavíme o Mikuláši, tak dobře víme, že Vánoce přijdou už velmi brzy. Tak jsme se hezky vánočně naladili, vyzdobili si třídu, připravili vánoční stromeček nebo jsme si zazpívali několik koled.

V angličtině jsme si řekli, kdo že to ti Mikuláš, anděl a čert vlastně jsou, jak vypadají, co dělají, proč za námi chodí. Na jejich návštěvu jsme si vyrobili andělskou čelenku a aby se jim u nás ve školce líbilo, tak jsme si pro ně připravili česko-amglickou verzi písničky Rolničky-Jingle Bells. Jako správní zpěváci jsme se také učili mluvit a zpívat na mikrofon, to nás moc bavilo.

A jelikož jsme prý byli tento rok moc hodní a šikovní, tak jsme od Mikuláše dostali správnou nadílku a nakonec onen slavný čert dokonce musel zůstat za dveřmi.

Vyprávěli jsme si s dětmi, kdo má doma jaký adventní kalendář. Kdy za námi přijde Mikuláš, s kým chodí a jak tradice vznikla. Zasmáli jsme se u animovaných pohádek s tématikou Mikuláše. Prohlédli jsme si, jak může vypadat Mikuláš, anděl i čert. Nakonec nás ve školce Mikuláš navštívil. A protože jsme velmi hodné děti, nechal čerta za dveřmi. Zazpívali jsme mu veselou písničku „Mik mik Mkuláš“ a právem jsme za ni dostali nadílku.

Tento týden jsme probrali písničky Rainbow Song, I am a Little Snowman, SnowFlake. Vyzdobili jsme si třídu výrobky: snoflakes. Také jsme se k tématu Mikuláš naučili slovíčka: Saint Nikolas, Angel, Halo, Devil, Horns.

Výtvarný kroužek

Lištičkám se již podařilo dokončit vánoční dárečky a také si vyrobily krásný zimní obrázek se sněhuláky.

Sovičky si vyrobily Andílky, jelikož Mikuláš už je za dveřmi. Také jsme stihli vyrobit vánoční svícen, když už máme za sebou první adventní neděli.

Kroužek dramatiky a rytmiky

V mikulášském týdnu si Lištičky připomněly postavičky z betlému díky příběhu Betlémské hvězdy. Také jsme se naučili básničku Mikuláši, Mikuláši.

S dětmi jsme tento týden pekly perníčky, které jsme si i nazdobili. Přišel k nám Mikuláš, a tak jsme si s dětmi udělali Mikulášskou nadílku a zazpívali mu naši oblíbenou písničku Rolničky, rolničky.

Kroužek muzicírování

Besídka a Vánoce se kvapem blíží, proto Lišky i Sovy trénují zpěv písniček z plných sil a plic.

První  advent je za námi a před námi spousta koled a vánočních písniček. Naučili jsme se novou koledu, kterou od dětí uslyšíte v naší video-besídce.

Sportovní kroužek

Tělíčka jsme si tento týden protáhli jógou a pak jsme trénovali tanečky a vše potřebné na besídku. Naštěstí máme vždy plno sil, tudíž ani v tomto týdnu nechyběly oblíbené pohybové hry a tance.