Mikuláš ve školce… 3.-7.12.2018 Ú

8. 12. 2018 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme ve školce přivítali Mikuláše, čerta a anděla. Povídali jsme si o mikulášské tradici v naší zemi, o tom, jak lidé zdobili chalupy a jaké zvyky drželi. Na vše jsme se také mohli podíval ve Skanzenu v Přerově nad Labem.

Týden s tématem Mikuláš byl pro nás plný zábavy a očekávání. Povídali jsme si o tradicích, které se dělají na Barborku a Mikuláše. Vyrobili si čerta z papíru. Pilně cvičili, tančili a zpívali. Také k nám do školky zavítal Mikuláš, čert a anděl.

V angličtině jsme si ukázali jak vypadá Mikuláš – st. Nicholas, čert – devil, anděl – angel a zkusili jsme popsat i některé jejich typické znaky.

Začali jsme se učit novou písničku s tanečkem : I am a little star hanging on the tree… O zdobení stromečku a pilně jsme se připravovali na besídku.

Hudební a taneční kroužek

Naše přípravy na besídku vrcholí. S dětmi zkoušíme celou hru od začátku do konce. Učíme se, jak na jevišti fungovat a působit, jak pracovat s mikrofony. Soustředíme se na náročnější rytmické písně. A protože byl Mikuláš, naučili jsme se básničky Kdo to klepe?  a Já mám z Vánoc nejraději.

Kroužek zpěvu

Na kroužku zpěvu jsme se věnovali hudebně-pěveckým hrám a vánočním koledám. Zahráli jsme se si na tyče Boowwhackers a zapojili do výuky také IT tabuli.

Výtvarný kroužek

Tento týden jsme se v rámci výtvarné výchovy vánočně vyzdobili s Lištičkami třídu. Sovičky si zabalily vizovické pečivo do balíčků na vánoční besídku.

Sportovní kroužek

Lištičky si procvičily taneček na besídku, protáhly se u jógy a zahrály si na zvířátka.