Mikulášská nadílka…. 1.-5.12.2014

3. 12. 2014 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Tak jsme se dočkali, Mikuláš je tu! To byl ale dlouhý týden…V pondělí jsme psali dopisy Ježíškovi, aby na nic důležitého nezapomněl a povídali jsme si o tom, jak asi vypadá, kdo to je a co se stalo o Vánocích.

V úterý jsme zabloudili až do nebe a povídali si o andělech. Vyrobili jsme krásné andělíčky z buráků. Každý den nás vítají ve školce hned u dveří : ).

Ve středu jsme vyrazili na plavání a tentokrát jsme se i potápěli. Na závěr jsme si zařádili v malém bazénu se skluzavkou a pádili do školky, protože nás tam čekalo focení. To nás moc bavilo!

Ve čtvrtek jsme se důkladně připravili na příchod Mikuláše a vyrobili jsme si na jejich počest slavnostní čelenky. Už se nemůžeme dočkat!!!

V pátek jsme se konečně dočkali! Bylo to nádherné. Mikuláš byl laskavý, anděl moc krásný a z čertíků šel trochu strach. Ale moc jsme se jich nebáli, protože je anděl moc dobře hlídal : ). My jsme jim zazpívali, řekli básničku a dostali jsme dárky. Byl to opravdu príma den!

O víkendu zapalujeme už druhou adventní svíčku a moc se těšíme na vánoční besídku, protože chystáme spoustu překvapení!

Básnička týdne:

Náš, náš Mikuláš,

nese dárky hodným dětem,

náš, náš Mikuláš

nese dárky nám.

Když Mikuláš naděluje

čertík za ním poskakuje.

Náš, náš Mikuláš

nese dárky nám.

Písničky: Čerti se ženili

Mik miku, Mikuláš

Tento týden jsme se žabičkami vítali Mikuláše s čertem a andělem 🙂

První den jsme si s dětmi povídali o narození Ježíška v Betlémě. Seznámili jsme se s novými slovy jako např: chlév, jesle apod. Aby Ježíšek věděl, co si děti přejí pod stromeček, nakreslily mu krásné obrázky. Představili jsme si, že vlastníme kouzelný telefon se kterým se můžeme dovolat až k Ježíškovi. Děti ho pak prosily například ještě o to, aby na Vánoce přišel na návštěvu požárník Sam a zaparkoval své hasičské auto u nich na parkovišti 🙂

V úterý si žabičky vyráběly vlastního andílka. Pomocí různých lepících hvězdiček, srdíček a sněhových vloček si děti anděla vyzdobily a pojmenovaly ho jménem Andělka 🙂

Téma středečního dne bylo pro děti asi nejzajímavějším z celého týdne, protože jsme se bavili o čertech a peklu. Zahráli jsme si několik čertovských her, povídali o tom, jak takový čerti vypadají a jak to asi může v takovém peklíčku vypadat. Vytvořili jsme si malé čertíky z ruliček, kterými si děti vyzdobily třídu.

Ve čtvrtek jsme převážně s dětmi opakovali, co jsme se během celého týdne dozvěděli. Jak to bylo s Ježíškem v jeslích? A jak tančí čerti dupáka? Během výtvarné činnosti jsme si poté s dětmi připravovali čelenky, se kterými přivítáme Mikuláše ve školce.

A je tu ten velký den, na který se naše děti těšily několik týdnů předem! 🙂 Do Sofia school přišel Mikuláš s čerty a andělem. Děti se nemohly dočkat a neustále se na Mikuláše vyptávaly. Žabičky se kvůli této příležitosti naučily krásnou písničku „Bude zima, bude mráz“, která se Mikulášovi a hlavně čertůmi líbila. 🙂

Anglický klub :

Konečně se nám ukázaly první sněhové vločky a tak jsme je přivítali

pro nás již známou a oblíbenou písničkou

Little Snowflake

Napodobovat padající sněh deti moc baví , proto jsme se naučili i další novou písničku o sněhulákovi

a přidali k tomu slovní zásobu: a hat, a scarf, snow,  a snowball, a snowman, a nose, eyes.

Za odměnu se děti mohly dívat na pohádku o sněhulácích 🙂

Odpolední aktivity:

Dramaťák- Zahráli jsme si divadlo na koledu Pásli ovce valaši. A byla to pořádná legrace!

Víc se dozvíte na vánoční besídce : ).

Tvoření– společnými silami jsme vytvořili plakát s pozvánkou na besídku, aby nikdo nezapomněl.

Úžasně se povedl!

Muzicírování bylo tentokrát opakování všeho, co už umíme a předvedeme vám svoje nejlepší kousky : ).

Sportovky výjimečně nejvíc procvičili náš mozek, protože jsme spolu vymýšleli pohádku. A  jsme na ni pyšní!

Experimentovali jsme zase ve 3D prostoru a vyráběli ozdobné krabičky. Jsou nádherné a uvidíte je, až přijde čas : ).